eReport.sk
Miroslav Kollár, foto: facebook

Vládny poslanec Miroslav Kollár končí: Mám dosť Matoviča a som na pokraji síl!

Poriadne prekvapil! Dnes ráno poslanec Národnej rady SR Miroslav Kollár na sociálnej sieti oznámil, že vo vládnej koalícii končí a vystupuje z poslaneckého klubu Za ľudí. Jedným z dôvodov je pandémia, no pridal tomu aj samotný premiér!

Miroslav Kollár je primátor mesta Hlohovec. Ako okresné mesto sa už dlhodobo zaraďuje medzi tie najhoršie. Samotný primátor je zúfalý a situácia ho prinútila urobiť rázny krok. Tak rázny, že ním mnohých prekvapil. Aj keď hlavný dôvod uviedol boj s pandémiou, Igor Matovič a stratégia vlády tomu tiež pridali! „Orgány štátu, zodpovedné za verejné zdravie a krízové riadenie v území, však nerobili v podstate žiadne opatrenia. My, mestá a obce v okrese, štyri víkendy v kuse testujeme. A chystáme sa aj piaty. Nie preto, že by to bolo efektívne riešenie dnešnej epidemickej situácie, ale preto, že vláda síce občanom uložila povinnosť preukazovať sa testom, nezabezpečila však testovacie kapacity, kde by sa ľudia mohli otestovať,” začal rozhorčený status.

Na pokraji so silami

Ako sám priznáva, už nevládze: „Sme na pokraji síl. A nevidíme, že to, čo robíme, má nejaký zmysel. Že sa s energiou, ktorú do boja s pandémiou vkladáme, ďalej zmysluplne pracuje, aby sme spolu porazili „hnusobu“, ako hovorí premiér Igor Matovič. Naopak, dnes sme krajinou, ktorá je „best in covid“ na celom svete. Na COVID-19 zomiera na Slovensku najviac ľudí na počet obyvateľov. Pritom v prvej vlne sme patrili medzi najlepších,” píše Kollár.

Miroslav Kollár odchádza z koalície a vystupuje aj zo strany Za ľudí – Foto: Facebook Miroslav Kollár

Fatálne zlyhanie a falošný argument

„Chcem, aby vláda konala tak, aby zbytočne nezomierali ľudia. Míňame miliardy, ohýbame ústavu, v obmedzovaní základných práv ideme na hranu. A výsledok? Sme najhorší na svete. Som rád, že oslobodená polícia, prokuratúra, súdy tak intenzívne naprávajú pochybenia z rokov troch smeráckych vlád. Teším sa, že mafiou unesený štát sa pomaly vracia tam, kam patrí. Ale to nie je a nemôže byť ospravedlnenie fatálneho zlyhania v politickom manažmente pandémie. Odmietať vyvodiť politickú zodpovednosť preto, lebo sa môže vrátiť HlasoSmer, je falošný argument. Keď teraz nevyvodíme politickú zodpovednosť, keď rýchlo a zásadne nezmeníme manažment pandémie, HlasoSmer sa vráti stopercentne,” pokračuje v rozsiahlom odôvodnení.

Vyvodenie zodpovednosti

Kvôli situácii, v ktorej sa momentálne nachádzame má ťažké srdce nie len na premiéra, ale aj ministra zdravotníctva. Tí by, podľa neho, mali okamžite odstúpiť: „V každej demokratickej európskej krajine by v takejto situácii mal odstúpiť minimálne minister zdravotníctva. A v našom konkrétnom prípade by mal vyvodiť osobnú zodpovednosť aj premiér Igor Matovič. On nesie hlavnú politickú aj osobnú zodpovednosť za podobu protipandemických opatrení, za ich nekoncepčnosť, nedôslednosť, zlé načasovanie, chaos, aj za nedôveru verejnosti v prijímané opatrenia. Za absurdnú zamilovanosť do celoplošného testovania. Ale ako poslanec už nemôžem ďalej legitimizovať chaotické a nekompetentné vládnutie Igora Matoviča, ktorý aj dnes namiesto rázneho a kompetentného politického líderstva ponúka len výhovorky, reči o sabotáži a ankety o očkovaní neschváleným Sputnikom,” dodal na záver.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.