eReport.sk
Belousovová tvrdo o Čaputovej
Pronárodná politička Anna Belousovová. Zdroj: tasr

Belousovová: Keď prezidentka prijímala okupačnú zmluvu s USA, vtedy jej nechýbala diskusia


Belousovová sa opäť pustila do prezidentky. Poukazuje na jej pokrytecké vyjadrenia, keď ide o súčasnú vládu. Prezidentke chýba diskusia. Bývalá poslankyňa upozorňuje, že prezidentke diskusia nechýbala, keď sa prijímala zmluva s USA.

Belousovová sa opäť pustila do prezidentky

„Pani prezidentka už síce strihá meter a má to za pár, ale ako vidno z jej vyjadrení, budú to pre nás ešte ťažké dni,“ avizuje bývala podpredsedníčka strany SNS. Prezidentka u Belousovovej zabodovala svojím vyjadrením k dianiu v parlamente. Konkrétne obmedzenie diskusie o novele zákonov v oblasti trestného práva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Protest opozície
  2. Sme v nebezpečenstve
  3. Belousovová tvrdo o Čaputovej

Bývalá poslankyňa sumarizuje, čo sa pani prezidentke nepáči. „Prezidentka Zuzana Čaputová považuje obmedzenie diskusie za neospravedlniteľné uprednostnenie vlastného záujmu koalície pred ústavnými princípmi a verejným záujmom. Absencia odbornej a obmedzenie parlamentnej diskusie podľa nej ešte viac znásobuje riziká spojené s touto novelou, pretože neumožňuje dôsledne zvážiť všetky jej praktické a technické dôsledky,“ zhrnula.

Následne bývalá politička poukazuje na pokrytectvo hlavy štátu. „Zuzana Čaputová by mala právo na takéto vyjadrenia, ak by sa toho, čo teraz hlása, držala vždy. Takto tie jej kritické reči vyznievajú ako jedno veľké, nechutné pokrytectvo určené pre jej podobných, alebo sklerotikov, ktorí si nepamätajú, čo stvárala, keď sa prijímala tzv Zmluva o obrannej spolupráci s USA, čo je v skutočnosti okupačná zmluva. Vtedy jej vôbec nevadilo, že chýbala akákoľvek odborná diskusia o tejto zmluve.

Nebrala do úvahy ani argumenty generálneho prokurátora a ďalších odborníkov, ktorí upozorňovali na hrozby, ktoré táto zmluva zakladá pre bezpečnosť občanov SR a ohrozenie slovenských národných záujmov. Čaputová, ktorá sa teraz hrá na strážkyňu zákonnosti a demokracie vtedy napriek odporu verejnosti a výhradám odborníkov podpísala túto okupačnú zmluvu rýchlosťou blesku,“ pripomenula Belousovová.

Korčok nie je o nič lepší

Lepšie neobišiel u bývalej poslankyne ani liberálny kandidát na prezidenta. „Korčok, ktorý teraz hrdinsky mrzne uprostred davu na námestí vtedy z tepla svojho ministerského postu takisto obhajoval túto zmluvu prijatú narýchlo a priam pod diktátom USA. Myslím si, že títo ľudia, ktorí sa podieľali na vážnom ohrození slovenských záujmov a majú na svedomí likvidáciu suverenity Slovenska, by mali teraz čušať,“ uzavrela Anna Belousovová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová: Keď prezidentka prijímala okupačnú zmluvu s USA, vtedy jej nechýbala diskusia

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: