eReport.sk
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (uprostred), arménsky minister zahraničných vecí Zohrab Mnacakanjan (vpravo) a azerbajdžanský minister zahraničných vecí Džejchun Bajramov počas stretnutia 9. októbra 2020 v Moskve. Foto: tasr/ap

Azerbajdžan sľubuje rovnocenné zaobchádzanie s karabašskými Arménmi

Azerbajdžanský minister zahraničných vecí Džejhun Bajramov v sobotu na pôde OSN prisľúbil, že jeho krajina zabezpečí rovnocenné zaobchádzanie s etnickými Arménmi v regióne Náhorný Karabach.

„Chcem zopakovať, že Azerbajdžan je odhodlaný integrovať etnických Arménov z azerbajdžanského regiónu Karabach ako rovnocenných občanov,“ povedal Bajramov. Uviedol to v prejave na 78. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN. „Naďalej pevne veríme, že pre Azerbajdžan aj Arménsko ide o historickú príležitosť nadviazať dobré susedské vzťahy. A spolunažívať v mieri,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka hovorí že najväčšiu zodpovednosť má víťaz volieb
  2. Rokovať sa o ňom bude v pondelok
  3. Výnimka pre Slovnaft

Jerevan obviňuje Baku

Arménsko obvinilo Azerbajdžan z „etnických čistiek a masových zverstiev“ voči arménskej populácii v Karabachu. Azerbajdžan tento región v priebehu utorka a stredy vojensky obsadil.

Delostrelectvom a raketami začal Azerbajdžan v utorkových ranných hodinách ostreľovať svoj Arménmi obývaný odštiepenecký región Náhorný Karabach v rámci „protiteroristickej operácie“, ktorej cieľom malo byť „nastolenie ústavného poriadku„, pripomenula agentúra DPA. Voči arménskym separatistom boli azerbajdžanské jednotky vo vojenskej presile. Separatisti sa v priebehu stredy vzdali.

V súčasnosti panujú obavy, že množstvo z nich bude vyhnaných z domovov, a v prípade, že v oblasti zostanú, budú terčom násilia zo strany Azerbajdžanu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Azerbajdžan sľubuje rovnocenné zaobchádzanie s karabašskými Arménmi

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php