eReport.sk
Nová budova úradu vlády. Foto: eReport

Areál úradu vlády zrekonštruujú. Štát to bude stáť parádnu sumičku

Politici nariekajú, že na podporu drahotou zbedačovaných ľudí nemajú dosť peňazí, navyše nie je ani na zvýšenie platov zdravotníkov a učiteľov, na opravu areálu úradu vlády sa však peniaze našli. A nie malé.

Areál Úradu vlády (ÚV) SR v centre hlavného mesta by mal prejsť rozsiahlou stavebno-dispozičnou úpravou. Priniesť má novú organizáciu vstupu i dopravy v areáli, taktiež revitalizáciu historickej záhrady i opravu havarijného stavu kanalizácie a vodovodu. Odhadovaná investícia je vo výške 6.138.621,61 eura s DPH. Vyplýva to z návrhu investičnej akcie Rekonštrukcia areálu ÚV SR, ktorý je v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Informuje o tom TASR.

Rekonštrukcia by mala byť hotová do dvoch rokov

„Hlavným stavebným objektom je výstavba novej vstupnej budovy určenej pre návštevy a zamestnancov úradu vlády, umiestnená bude na juhozápadnej strane areálu pri Spojnej ulici,“ vysvetľuje ÚV. Ozrejmuje ďalej, že v prípade revitalizácie historickej záhrady pôjde nielen o ošetrenie existujúcej zelene, ale aj vybudovanie závlahového systému s novým zdrojom vody zo studne a tiež doplňujúce prvky záhradnej architektúry vrátane drobných stavieb – jazierko i gloriet. „V rámci rekonštrukcie vonkajšej kanalizácie a vodovodu sa vybudujú nové prípojky inžinierskych sietí, upraví sa oplotenie a obnovia sa komunikácie a spevnené plochy vrátane hlavného nádvoria,“ dodáva ÚV.

V rámci rekonštrukcie vonkajšej kanalizácie a vodovodu sa vybudujú nové prípojky inžinierskych sietí, upraví sa oplotenie a obnovia sa komunikácie a spevnené plochy vrátane hlavného nádvoria.

Úrad vlády

Potrebu rekonštrukcie vysvetľuje nedostatočnými parametrami pre danú prevádzku i ochranou hodnôt chráneného pamiatkového areálu. Predpokladaná doba rekonštrukcie je 24 mesiacov, termín jej začiatku závisí od ukončenia procesu verejného obstarávania. Súhlas na začatie verejnej súťaže musí dať kabinet.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
  2. predajňa rôzny tovar predvianočná nákupná horúčka obchodný reťazec nákupný košík nákup mäsový regál
  3. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.

Odhadované náklady vo výške vyše šiestich miliónov eur vychádzajú z kalkulácie jednotlivých položiek z marca 2022. Investíciu majú financovať z rozpočtu ÚV, v tohtoročnom je na tieto účely alokovaných 767.327 eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Areál úradu vlády zrekonštruujú. Štát to bude stáť parádnu sumičku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti