eReport.sk
Nancy Pelosi a jej manžel Paul Pelosi
Nancy Pelosi a jej manžel Paul Pelosi. Zdroj: Chigaco Tribute

AP: Útok na dom Pelosiovcov bol cielený, manžela napadli kladivom. Útočník už je vo väzbe

Podozrivý, ktorý v piatok nadránom násilne napadol Paula Pelosiho, manžela predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej, sa zameriaval konkrétne na ich dom v kalifornskom meste San Francisco. Útočník sa vlámal do domu, zaútočil na Pelosiho kladivom a surovo ho zbil. Manželka nebola v čase zločinu doma.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nehoda v Bratislave, obete, tragická nehoda
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Na archívnej snímke z 13. decembra 2013 David DePape.
  4. Iránsky prezident Ebráhím Raísí
  5. pelosiová spojenctvo usa francúzsko
  6. Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.
  7. Na videosnímke zľava Petr Fiala a Eduard Heger.

Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na zdroje oboznámené s vyšetrovaním prípadu. Podľa jedného zdroja útočník po vniknutí do domu kričal „Kde je Nancy?“ a následne napadol jej manžela.

Ťažké zranenia

Pelosi (82) utrpel zranenia na hlave a tele, spôsobené tupou silou, uviedli dvaja ľudia pre AP pod podmienkou anonymity. Útok podľa nich nebol náhodný: útočník sa zameral konkrétne na tento dom a nachádza sa už vo väzbe.

Pelosiho odviezli do nemocnice, kde mu lekári ošetrili podliatiny, ťažký opuch a ďalšie zranenia. Hovorca Pelosivej Drew Hammill povedal, že podľa očakávania sa jej manžel úplne zotaví.

Vďaka záchranárom

„Predsedníčka snemovne a jej rodina sú vďační záchranárom a zdravotníkom za pomoc a v týchto chvíľach žiadajú o zachovanie súkromia,“ napísal Hammill vo vyhlásení. Manželia sú zosobášení 59 rokov, majú päť dospelých detí a mnoho vnúčat.

Obavy

Hoci sú okolnosti útoku zatiaľ nejasné, vyvolal pochybnosti o bezpečí členov Kongresu, ako aj členov ich rodín. Vyhrážky zákonodarcom sú totiž stále intenzívne, aj takmer dva roky po útoku na Kapitol, sídlo Kongresu vo Washingtone. Polícia strážiaca Kapitol vyšetrovala v roku 2021 približne 9600 vyhrážok proti kongresmanom.

Piatkový útok sa stal tiež len 11 dní pred voľbami, keď si Američania budú 8. novembra vyberať novú snemovňu a tretinu Senátu. Medzi Američanmi však vládnu obavy zo zločinnosti a o bezpečie na verejnosti.

V máji opitý havaroval

Paul Pelosi bol odsúdený za prečin jazdy pod vplyvom alkoholu po tom, čo sa v máji stal účastníkom autonehody. Dostal trest päť dní za mrežami vo väznici v okrese Napa v štáte Kalifornia. Pelosi vlastní v San Franciscu firmu podnikajúcu s nehnuteľnosťami a rizikovým kapitálom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

AP: Útok na dom Pelosiovcov bol cielený, manžela napadli kladivom. Útočník už je vo väzbe

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti