eReport.sk
pelosiová spojenctvo usa francúzsko
Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová. Zdroj: tasr

Pelosiovej manžel sa po útoku kladivom zotavuje, uviedol to ich syn

Syn predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej v sobotu vyjadril  optimizmus ohľadom zdravotného stavu svojho otca Paula Pelosiho, ktorého v piatok previezli do nemocnice po tom, ako ho v jeho dome v San Franciscu napadol muž s kladivom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nancy Pelosi a jej manžel Paul Pelosi
  2. Na archívnej snímke z 13. decembra 2013 David DePape.
  3. Merače alkoholu v dychu ukázali policajtom opäť zaujímavé hodnoty.
  4. pelosiová spojenctvo usa francúzsko
  5. Eduard Heger a Vladimír Lengvarský.

„Zatiaľ je to dobré,“ ubezpečil Paul Pelosi mladší pre televíziu Fox News pred Zuckerbergovou všeobecnou nemocnicou v San Franciscu, kde lekári jeho otcovi po útoku diagnostikovali podliatiny, ťažký opuch a ďalšie zranenia.

Útočník vraj šiel po Pelosiovej

Náčelník sanfranciskej polície William Scott uviedol, že podozrivý z útoku, 42-ročný David DePape, teraz čelí obvineniam z pokusu o vraždu, útoku smrtiacou zbraňou, týrania starších ľudí, vlámania a niekoľkých ďalších trestných činov vyplývajúcich z incidentu.

Motív útoku, ku ktorému došlo v piatok po 02.00 h miestneho času, je naďalej predmetom vyšetrovania. Televízia Fox však pripomenula, že páchateľ zrejme „šiel“ po Pelosiovej, pretože po vniknutí do domu kričal: „Kde je Nancy?“ a potom kladivom zaútočil na jej 82-ročného manžela Paula.

Bývajú v bohatej štvrti Pacific Heights

Manželia Pelosiovci sú zosobášení 59 rokov, majú päť dospelých detí a mnoho vnúčat. Dom Pelosiovcov sa nachádza v bohatej štvrti Pacific Heights v San Franciscu. Pelosi vlastní v San Franciscu firmu podnikajúcu s nehnuteľnosťami a rizikovým kapitálom.

Útok už vyvolal pochybnosti o bezpečí členov Kongresu i členov ich rodín. Vyhrážky zákonodarcom sú totiž stále intenzívne, aj takmer dva roky po útoku na Kapitol, sídlo Kongresu vo Washingtone. Polícia strážiaca Kapitol vyšetrovala v roku 2021 približne 9600 vyhrážok proti kongresmanom.

Útok sa stal 11 dní pred voľbami

Piatkový útok sa stal tiež len 11 dní pred voľbami, keď si Američania budú 8. novembra vyberať novú snemovňu a tretinu Senátu. Medzi Američanmi však vládnu obavy zo zločinnosti a o bezpečie na verejnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pelosiovej manžel sa po útoku kladivom zotavuje, uviedol to ich syn

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti