eReport.sk
Samuel Andrejčík, foto:tasr

Andrejčík zabojuje o zlato: Snažím sa koncentrovať

Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík vybojoval pre Slovensko na paralympijských hrách v Tokiu ďalšiu medailu. V semifinále kategórie BC4 zvíťazil nad Číňanom Čeng Jüan-senom 5:2 a zahrá si o zlato. Finále je na programe v stredu o 5.05 SELČ.

Andrejčík v semifinále prehral úvodnú hru 0:2, no nezlomil sa a ďalšie sa už skončili v jeho prospech 1:0, 2:0 a 2:0. V boji o zlato sa stretne s reprezentantom Thajska Pornchokom Larpyenom. Proti tomuto súperovi nastúpil už v základnej skupine a prehral 1:4. „Prvá zmena bola mierne roztržitá. Som rád, že som tam aspoň niečo nahádzal, aby súper nemohol bodovať viac. Mal som potom dosť dobrý reštart.“

„Dostal som sa do vedenia, držal som si priestor a súper nemal veľmi čo zahrať. Pristihol som sa, že to beriem ako každý ďalší zápas. Vôbec mi nedochádzalo, že to je semifinále. Snažím sa koncentrovať. Verím, že aj vo finále budem platným hráčom,“ povedal Andrejčík pre paralympic.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil

V utorok sa na turnaji v boccii jednotlivcov predstavili aj ďalší dvaja Slováci, no ich púť sa skončila vo štvrťfinále. Michaela Balcová nestačila v kategórii BC4 na Yuk Wing Leungovú z Hong Kongu (0:8), nad sily Róberta Mezíka v kategórii BC2 bol Japonec Hidetaka Sugimura, ktorému podľahol 1:8.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Andrejčík zabojuje o zlato: Snažím sa koncentrovať

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti