eReport.sk
Foto: tasr

Analytici to už nevydržali. Odkaz všetkým „Igorom“: Nechajte naše deti na pokoji!

Slová ministra financií Igora Matoviča o tom, že on by školy ešte neotváral a radšej mali deti zostať ešte pár týždňov doma na online vyučovaní, mnohých prekvapili. A nie práve príjemne. Frflú aj analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu.

Ocenili síce, že deti nastúpili do škôl, no nepáči sa im, že sú stále obmedzované. „Stále nemôžu športovať, napriek tomu, že v postihnutej Británii, kde deti nie sú takmer vôbec očkované môžu mať všetky poobedňajšie aktivity, dokonca aj sústredenia a len stredoškoláci musia nosiť v škole rúška,“ upozornili odborníci s tým, že sa nenaplnil ani čierny scenár, ktorý hovoril o tom, že po sviatkoch bude nakazených veľmi veľa ľudí.

– Foto: fb/databezpatosu

Analytici v tejto súvislosti kritizujú súčasné protipandemické opatrenia na Slovensku. „Namiesto športovania, otvorenia tenisových hál, plavární a bazénov, zimných štadiónov a krytých ihrísk, môžu ísť na Slovensku deti do obchodných stredísk, do food-courtov a ich rodičia do krčiem a putík. FAT not FIT program funguje a má plnú podporu vedenia boja s pandémiou,“ frflú. Uvádzajú tiež, že v bratislavskom okrese sú mladí ľudia od 15-21 rokov podľa PCR testov premorení na 21,8 % a zaočkovaní na 80,2 %.

Čítajte viac:

Zavretí vraj majú byť podľa niektorých Igorov stredoškoláci a vysokoškoláci ako škrečky v Michaľanoch ešte týždne. Vraj zas a znova a celo a národne a plošno-slovensky. A čo si majú ešte dať? Už mali aj kovid aj vakcínu majú a nemôžu sa učiť a vidieť svojho učiteľa a spolužiaka, s ktorým chceli chodiť už pred dvoma rokmi! Nechajte naše deti na pokoji, ich telá na školských dvoroch, ich zadky v laviciach, ich hlavy pozerať na tabuľu a mysle sústrediť sa na úlohy, ktoré mali byť vyriešené už v 2020. Dajte podporu lekárom, zdravotníkom, sestričkám a sanitárom, záchranárom a vodičom, laborantom a upratovačkám a kuchárkam v zariadeniach. Ušetrite pomoc a podporu v gastro/cestovnom/turistickom ruchu v kultúre, športe a dajte ju na záchranu pracovníkov v PRVÝCH líniách. Prehoďte si priority a venujte sa podpore toho, čo chátra(lo) a nenechávajte chátrať to, čo je života-schopné aj samo,“ odporučili analytici.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytici to už nevydržali. Odkaz všetkým „Igorom“: Nechajte naše deti na pokoji!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti