eReport.sk
Joe Biden
zdroj foto: fb

Americký prezident Biden oslavuje narodeniny: Blahoželali mu aj Zelenskí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho manželka Olena Zelenská zablahoželali v pondelok americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi k 81. narodeninám. Poďakovali sa jemu aj Spojeným štátom za obranu slobody a života v tomto ťažkom období a zaželali mu víťazstvo.

Zelenskyj na sociálnej sieti X, predtým známej ako Twitter, napísal: ,,Olena Zelenská a ja želáme prezidentovi USA Joeovi Bidenovi všetko najlepšie k narodeninám. Sme tak ako všetci Ukrajinci vďační Spojeným štátom za vodcovskú úlohu v obrane slobody a života v týchto ťažkých časoch. Ukrajinci si v súčasnosti v každý symbolický deň navzájom želajú jedno: víťazstvo. Takže dnes želáme prezidentovi Bidenovi to, čo je pre slobodu nutné: víťazstvo v našom spoločnom boji proti agresii a teroru.“

Prieskumy verejnej mienky

Demokrat Biden je najstarší prezident v dejinách USA, pripomínajú tlačové agentúry AP a AFP. Jeho narodeniny sa tak dostávajú do neželaného svetla. V prípade, že by v budúcoročných prezidentských voľbách získal druhé funkčné obdobie, v čase odchodu z Bieleho domu by mal 86 rokov. Samotný Biden o tom niekedy žartuje a jeho spolupracovníci poukazujú na nabitý pracovný program, ktorý by ,,položil“ aj oveľa mladších ľudí. Prieskumy verejnej mienky však ukazujú, že prezidentov vek je tou najväčšou obavou amerických voličov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Toto si myslia Slováci
  2. Robert Fico
  3. minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD)
  4. Šokujúci nález: Policajti našli predmet v tvare ľudskej lebky

Prezident na tradičnom každoročnom slávnostnom obrade

Pondelkové 81. narodeniny oslávi prezident aj udelením milosti dvom moriakom, ktorí by inak skončili na tanieri v Deň vďakyvzdania (Thanksgiving Day). Ten pripadá vždy na štvrtý novembrový štvrtok, tento rok to bude 23. novembra. Prezident na tradičnom každoročnom slávnostnom obrade udelí v pondelok milosť moriakom menom Liberty a Bell. Udalosť sa tento rok bude konať na Južnom trávniku Bieleho domu, a nie v Ružovej záhrade. Neoficiálne sa tým vo Washingtone začne sviatočné obdobie.

Bidenova manželka

Popoludní Bidenova manželka, prvá dáma Jill Bidenová, prijme donášku 5,6 metra vysokej jedle fraserovej z obce Fleetwood v štáte Severná Karolína, ktorá bude oficiálnym vianočným stromčekom Bieleho domu. Je to stálozelený ihličnan s pravidelným kužeľovitým vzrastom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americký prezident Biden oslavuje narodeniny: Blahoželali mu aj Zelenskí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php