tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II. ,foto: profimedia

Aktuálne kráľovná Alžbeta II. zomrela

Na škótsky zámok Balmoral už prišli všetky deti britskej kráľovnej Alžbety II. – princovia Charles, Andrew a Edward a princezná Anna, ako aj Alžbetin vnuk princ William. Na ceste do kráľovninho sídla je aj princ Harry. TASR informácie prevzala zo staníc BBC a Sky News.

Vo veku 96 rokov zomrela vo štvrtok britská kráľovná Alžbeta II. Oznámil to Buckinghamský palác. Kráľovná Alžbeta II., ktorá zomrela vo štvrtok popoludní, bola najdlhšie vládnucim monarchom v dejinách Británie – na tróne bola 70 rokov, píše agentúra AFP. Novým kráľom Spojeného kráľovstva sa stal v momente Alžbetinho úmrtia jej najstarší syn Charles (73).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nová líderka britskej Konzervatívnej strany a súčasná britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová.
  2. Na kombosnímke zľava Boris Johnson a Liz Trussová, ktorá ho nahradila nielen v premiérskom kresle, ale aj v pozícii líderky strany.
  3. Emmanuel Macron
  4. Liz Trussová.

Lietadlo s Alžbetinými synmi – princami Andrewom a Edwardom, jeho manželkou Sophie i kráľovniným vnukom princom Williamom vo štvrtok popoludní pristálo na letisku Aberdeen na severovýchode Škótska, informuje BBC. Príslušníci kráľovskej rodiny sa z letiska do Balmoralu presunuli autami. Do Alžbetinho sídla už medzitým pricestovali aj následník trónu princ Charles s manželkou Camillou i jeho sestra, jediná Alžbetina dcéra princezná Anna.

Na ceste do Škótska je už aj ďalší vnuk kráľovnej princ Harry. Pôvodne mal cestovať s manželkou Meghan, tá však nateraz zostala v Londýne. Podľa vyjadrenia Kensingtonského paláca zostala v britskej metropole aj manželka princa Williama Catherine.

Do Škótska zatiaľ nepocestuje ani nová britská premiérka Liz Trussová, informuje stanica CNN. Pred bránami Balmoralu aj Buckinghamského paláca v Londýne sa začali napriek dažďu zhromažďovať davy ľudí, píše BBC.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aktuálne kráľovná Alžbeta II. zomrela

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku