tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Emmanuel Macron
Francúzsky prezident Emmanuel Macron Foto: tasr

Macron spomína na Alžbetu: Všetci cítime po úmrtí britskej kráľovnej prázdnotu

 Francúzsky prezident Emmanuel Macron v piatkovom videopríhovore zverejnenom na sociálnej sieti Twitter ocenil „múdrosť a empatiu“ zosnulej britskej panovníčky Alžbety II. a dodal, že po jej smrti „cítime všetci prázdnotu“. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Sme vďační za jej hlbokú náklonnosť k Francúzsku: Alžbeta II. ovládala náš jazyk, milovala našu kultúru a dotkla sa našich sŕdc,“ povedal šéf Elyzejského paláca. „Od svojej korunovácie poznala všetkých našich prezidentov a viedla s nimi rozhovory. Ani jedna krajina nemala tú česť privítať ju toľkokrát ako my,“ dodal s tým, že „navždy zostane s nami“.

„V tejto smutnej chvíli vyjadrujeme úprimnú sústrasť jeho veličenstvu kráľovi, kráľovskej rodine, britskému ľudu a všetkým, ktorí kráľovnú milovali a bude im tak veľmi chýbať,“ uviedol Macron. Francúzsky prezident sa plánuje na britskom veľvyslanectve v Paríži podpísať do kondolenčnej knihy na počesť Alžbety II., ktorá zomrela vo štvrtok vo veku 96 rokov.

Macron poznamenal, že Alžbeta II. sa zaslúžila aj o to, že Británia a Francúzsko nespájala len „entente cordiale“ (srdečná dohoda), ale „vrúcne, úprimné a lojálne partnerstvo“. Touto dohodou z roku 1904 vyriešili Británia a Francúzsko svoje rozpory v kolóniách a dohodli sa na rozdelení vplyvu v nich.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron spomína na Alžbetu: Všetci cítime po úmrtí britskej kráľovnej prázdnotu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku