eReport.sk
ako to teda je?
Na snímke obliehané mesto Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v pondelok 27. februára 2023. Foto: tasr/ap

Padol Bachmut, či nepadol? Ukrajina hlási, že boje pokračujú

Ako to teda je? Boje o východoukrajinské mesto Bachmut naďalej pokračujú, uviedli v pondelok vo vyhlásení ukrajinské ozbrojené sily. TASR informuje na základe správy denníka The Guardian.

Rusko predtým tvrdilo, že jeho jednotky cez víkend dokončili „oslobodenie“ Bachmutu, ukrajinskí predstavitelia vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského to však popreli.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Klúčové ukrajinské mesto padlo
  2. K dobytiu Bachmutu nedošlo
  3. Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny
  4. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?
  5. Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny

„(V Bachmute) nepriateľ pokračuje vo vedení ofenzívnych akcií. Boj o mesto Bachmut pokračuje,“ uviedla ukrajinská armáda s tým, že ruské jednotky sa počas uplynulých dní „neúspešne pokúšali opätovne získať stratené pozície južne od (neďalekej) obce Ivanivske“.

Rusko na Bachmut útočilo aj letecky, píše Guardian, ktorý zároveň upozornil, že protichodné tvrdenia oboch strán nebolo možné bezprostredne overiť.

V noci na pondelok došlo k útokom dronmi a riadenými strelami v juhoukrajinskej Dnepropetrovskej oblasti. V tamojšej oblastnej metropole Dnipro utrpelo zranenia najmenej osem ľudí, z ktorých troch museli hospitalizovať, píše agentúra DPA. Gubernátor Serhij Lysak na platforme Telegram spresnil, že protivzdušná obrana v Dnipre zostrelila 15 dronov a štyri riadené strely. Lysak zároveň zverejnil aj fotografie ťažko poškodených obytných domov, podnikov či áut.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Padol Bachmut, či nepadol? Ukrajina hlási, že boje pokračujú

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php