eReport.sk
Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny
Ukrajinský prezident Zelenskyj chce urobiť všetko pre záchranu svojich vojakov v Avdijivke. Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Vagnerovci splnili, čo mali. Bachmut odovzdajú Rusom a zónu o pár dní opustia

Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v nedeľu po údajnom dobytí mesta Bachmut na východe Ukrajiny oznámil, že jeho sily vykonali svoju prácu a oblasť opustia v priebehu niekoľkých dní. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

„Vagnerovci dnes (v nedeľu) neobsadili nové územie. Dobyli sme všetko územie, ktoré sme sľúbili dobyť, do posledného centimetra,“ povedal Prigožin vo zvukovej nahrávke zverejnenej na platforme Telegram.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Klúčové ukrajinské mesto padlo
  2. K dobytiu Bachmutu nedošlo
  3. Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny
  4. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?
  5. ako to teda je?

„Ako sme včera uviedli, naše pozície odovzdávame (ruskému) ministerstvu obrany a 25. (mája) opúšťame zónu konfliktu,“ dodal Prigožin.

Dobytie Bachmutu po mesiacoch krutých bojov oznámil Prigožin v sobotu. Ukrajina tieto vyjadrenia Prigožina odmietla ako nepravdivé. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu povedal, že ruskí vojaci síce sú v Bachmute, avšak toto mesto nedobyli.

O Bachmut sa viedli prudké boje napriek tomu, že podľa vojenských analytikov nemá žiadnu strategickú hodnotu. Moskva uviedla, že jeho dobytie by bolo odrazovým mostíkom k ďalšiemu postupu do priemyselného regiónu Donbas.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vagnerovci splnili, čo mali. Bachmut odovzdajú Rusom a zónu o pár dní opustia

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre