eReport.sk
K dobytiu Bachmutu nedošlo
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj:tasr/ap

MIMORIADNE Najprv potvrdil, teraz popiera. Zelenskyj: K dobytiu Bachmutu nedošlo!


K dobytiu Bachmutu nedošlo? Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprel tvrdenia, že ruské sily dobyli mesto Bachmut na východe Ukrajiny. Uviedol to v nedeľu hovorca prezidentskej kancelárie Serhij Nikiforov.

Zelenskyj: K dobytiu Bachmutu nedošlo!

„Domnievam sa, že nie,“ reagoval Zelenskyj na otázku novinárov, či si myslí, že Kyjev má ešte stále Bachmut pod kontrolou a na nasledujúcu otázku o tvrdeniach, že Rusi mesto obsadili. Prezidentská kancelária neskôr objasnila, že prezident reagoval na tvrdenia, či Rusi mesto obsadili. „Prezident tým poprel, že bol Bachmut obsadený,“ uviedol Nikiforov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin tlačí na vládu
  2. ako to teda je?
  3. Klúčové ukrajinské mesto padlo
  4. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?

Zelenskyj mal nepriamo potvrdiť dobytie Bachmutu

Viaceré média v nedeľu informovali, že Zelenskyj nepriamo potvrdil dobytie Bachmutu ruskými silami. Odvolávali sa na jeho vyjadrenia zo summitu krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Mesto je takmer úplne zničené

Agentúra DPA neskôr napísala, že ukrajinský prezident bol vo svojich vyjadreniach nejednoznačný. Zelenskyj zdôraznil, že Bachmut je takmer úplne zničený a je v ňom množstvo Rusov. Označil to za tragédiu a poďakoval sa ukrajinským vojakom za ich úsilie.

Ruské ministerstvo obrany v nedeľu vyhlásilo

Klúčové ukrajinské mesto padlo. Ruské ministerstvo obrany v nedeľu vyhlásilo, že ruské jednotky spolu s bojovníkmi ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny získali úplnú kontrolu nad mestom Bachmut na východe Ukrajiny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNE Najprv potvrdil, teraz popiera. Zelenskyj: K dobytiu Bachmutu nedošlo!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne