eReport.sk
Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
Europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský sa zastal ministra zahraničných vecí Juraja Blanára. Foto: FB / Miroslav Radačovský

Radačovský: Danko, SNS ani ich podporovatelia nikdy neboli extrémistami a pravicovými radikálmi!

Akí extrémisti a pravicoví radikáli?? Miroslava Radačovského nahnevalo vylúčenie víťazných strán z frakcie európskych socialistov.

„Včera Strana európskych socialistov oznámila, že pozastavuje členstvo stranám SMER-SD a HLAS-SD, z dôvodu, že vytvorili koaličnú vládu s krajne pravicovou Slovenskou národnou stranou. Toto rozhodnutie je nielen nepochopiteľné, nemá logické vysvetlenie, ale predovšetkým európski socialisti majú krátku pamäť,“ začína svoj príspevok Miroslav Radačovský.

Spojenie ľavicových a národných síl

Bývalý sudca upozornil, že takáto vláda tu už bola. „Veď takáto vládna koalícia na Slovensku v r. 2016 už bola. Vládu vtedy tvorili socialisti spolu s SNS. Došlo k spojeniu ľavicových a národných síl. Nikto, ani európski socialisti ju nespochybňovali. Bola medzinárodne aj vnútroštátne akceptovaná. Čo sa vlastne stalo, že v súčasnej dobe európski socialisti to isté koaličné spojenie neakceptujú a tvrdia, že sociálni demokrati sa spojili s krajne pravicovou stranou? Veď sú to tie isté socialistické strany, len rozdelené na dve. Tí istí ľudia, p. Fico a Pellegrini, tá istá SNS, s tým istým predsedom, p. Dankom,“ upozorňuje Radačovský.

Podľa europoslanca niekto má právo SNS, jej poctivých členov, označiť za stranu extrémistickú, krajne pravicovú a v podstate špiniť historicky najstaršiu slovenskú stranu. A to na medzinárodnej úrovni.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ťaháte Slovensko do pekla!
  2. Tvrdé obvinenia voči Čaputovej a Ódorovi!

Akí extrémisti a pravicoví radikáli??

„P. Danko ani členovia SNS, ktorých som mal možnosť osobne v predvolebnej kampani poznať, od Štrby po Oravu a Kysuce, od Prešova po Záhorie, sa nikdy ako radikáli, extrémisti, xenofóbovia, homofóbi, neprejavovali. Nekonšpirovali a nestrašili občanov nepodloženými hoaxami,“ upozornil ďalej europoslanec.

Následne ide do detailov vyjadrení lídra SNS. „P. Danko nemal nikdy nič, ani len náznakom, spoločné s radikálmi či extrémistami. P. Danko sa vždy tvrdo vymedzoval voči ĽSNS, voči Republike. Nikdy s týmito stranami nespolupracoval, nezdieľal ich videnie sveta, nedekriminizoval prezidenta Tisa. Nikdy sa dehonestujúco ani nenávistne nevyjadroval o osobách inej sexuálnej orientácie. Ani o Rómoch, ani iných národoch a národnostiach.

Nikdy nespochybňoval členstvo v EÚ. Len mal a má kritický postoj k centralizácii moci v Bruseli, čo však nikoho neoprávňuje nazvať jeho a stranu SNS ako krajnú pravicu. Ani to, že vždy tvrdil, že Slovensko musí ekonomicky spolupracovať tak na Východ ako aj na Západ a vojnu na Ukrajine je potrebné ukončiť mierovým rokovaním, nikoho neoprávňuje o ňom tvrdiť, že je pravicový radikál,“ myslí si europoslanec.

Som europoslanec a Slovák

Radačovský tvrdí, že má právo sa k téme vyjadriť. „Ako predseda strany Slovenský PATRIOT bol som súčasťou predvolebného spojenia proslovenských síl a na kandidátku SNS som nominoval členov strany PATRIOT a je aj veľký predpoklad, že dvaja nominanti ako náhradníci môžu byť v Národnej rade SR. Nikdy by som sa takého spojenectva nezúčastnil, pokiaľ by som len v náznakoch zistil, že SNS je alebo sa rozhodla premeniť na stranu radikálov alebo extrémistov,“ napísal.

„Tiež som europoslanec a Slovák a záleží mi na tom, aby SNS nebola v EP, v Európe, označovaná ako strana krajnej pravice, strana radikálov a extrémistov. A pokiaľ chce niekto p. Beňovú, p. Roth Neveďalovú a p. Hajšela spájať s pravicovými radikálmi, prípadne s extrémistami a kvôli tomu ich na budúci týždeň vylúčiť z frakcie socialistov, tak toto už je skutočne postavené na hlavu,“ uzavrel svoj príspevok na sociálnej sieti europoslanec a bývalý sudca, Miroslav Radačovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radačovský: Danko, SNS ani ich podporovatelia nikdy neboli extrémistami a pravicovými radikálmi!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre