eReport.sk
Dve zemetrasenia v Afganistane pripravili o životy už niekoľko stoviek ľudí. Zdroj: TASR/AP

Afganistan postihlo ďalšie zemetrasenie. Zatiaľ hlásia päť obetí

Otrasy zeme nenechávajú v ostatných dňoch pokojných obyvateľov na východe Afganistanu. Dnes, po ďalšom zemetrasení, opäť hlásia ľudské obete.


Najmenej päť ľudí zahynulo dnes na východe Afganistanu po nových otrasoch, ktoré boli zaznamenané v oblastiach v blízkosti epicentra stredajšieho silného zemetrasenia. Informovala o tom podľa TASR agentúra Reuters. Na webovej stránke americkej geologickej služby USGS sa uvádza, že dnes o 01.43 h SEČ došlo v blízkosti pakistansko-afganskej hranice k zemetraseniu s magnitúdou 4,3.

Zemetrasenia si vyžiadali už stovky obetí

Otrasy zaznamenali v okrese Gaján v provincii Paktíká. Podľa prvotných informácií pri nich zahynulo päť ľudí, uviedol pre agentúru Reuters hovorca afganského ministerstva zdravotníctva Šarafát Zamán. Agentúra AP medzičasom informovala, že podľa najnovších údajov, ktoré v piatok priniesli afganské štátne médiá, si stredajšie zemetrasenie vyžiadalo životy 1150 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí zatiaľ stanovil počet obetí na 770.

Vzhľadom na ťažkosti s prístupom do postihnutých dedín a komunikáciou s nimi podľa AP nie je jasné, ako sa k počtu mŕtvych dospelo. AP však konštatovala, že v oboch prípadoch by šlo o najtragickejšiu bilanciu zemetrasení v Afganistane za posledné dve desaťročia. V provincii Paktíká, kde sa nachádzalo epicentrum stredajšieho zemetrasenia, a v susednej provincii Chóst zasahujú humanitárne organizácie ako Červený polmesiac a Svetový potravinový program, aby pomohli najzraniteľnejším rodinám dodávkou potravín a inými potrebami, ako sú stany a karimatky na spanie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke ulička v meste Mostar.

Podľa AP sú obyvatelia na odstraňovanie následkov z veľkej časti odkázaní sami na seba, aj keď vláda vedená fundamentalistickým hnutím Taliban a medzinárodné humanitárne organizácie sa do postihnutých regiónov snažia dopraviť pomoc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Afganistan postihlo ďalšie zemetrasenie. Zatiaľ hlásia päť obetí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti