eReport.sk
Gábor Grendel
Ako dlho obedovali poslanci doteraz? Gábor Grendel vraví, že obedňajšiu prestávku si skrátia o hodinu. Ilustračné foto: tasr

Grendel reaguje na Šutaja Eštoka: Daniel Lipšic, jeho prokuratúra a NAKA sú zárukou spravodlivosti!

A tiež zárukou právneho štátu. Teda podľa Gábora Grendela. Opozičný politik z Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok totiž v politickej relácii Na telo vyhlásil, že ak by sa jeho strana dostala k moci, pokúsili by sa dostať z funkcie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Ten sa ako prvý a zrejme aj posledný v Euŕope i vo svete na túto pozíciu dostal ako právoplatne odsúdený ešte v podmienke. Za zabitie dôchodcu na prechode pre chodcov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Lipšicove fantazmagórie
  3. Romanovi Mikulcovi opäť prihára
  4. lipšic s todovou su sklamani

„Špeciálny súd a špeciálna prokuratúra sú dokonalé príklady toho, že nestačí mať dobré zákony a dobré inštitúcie, kľúčové je, kto tie dobré inštitúcie vedie a kto tie dobré zákony vykonáva,“ uviedol Grendel na sociálnej sieti.

Očista

„Za vlád Smeru boli špeciálny súd a prokuratúra úplne impotentné kvôli ich šéfom (Kováčik, Truban). To isté platilo aj o NAKA. Len vďaka zmene vlády v roku 2020 sa podarilo naštartovať boj proti korupcii a bolo jasné, že skorumpovaným politikom to bude prekážať,“ konštatoval člen hnutia OĽANO a dodal:

„Varoval som kolegov z SaS, že spájanie sa s Hlasom nakoniec neublíži len Matovičovi či Hegerovi, ale ublíži najmä spravodlivosti.“

NAKA zárukou právneho štátu?

Nuž o tom by sa s pánom Grendelom dalo zrejme polemizovať. Aj o tom, či to má byť zložka polície, ktorá sa má o princípy právneho štátu starať. Lebo štáty, kde sa o ne a do nich stará polícia, väčšinou nie sú právnymi štátmi. Ale policajnými. Nuž ale demokraciu si rozvracať nedáme! A to ani za použitia všetkých dostupných výdobytkov totalitných režimov.

Špeciálny prokurátor

A jeho ľudia, zdá sa o zachovanie právneho štátu, spravodlivosti a demokracie trošku špecifickú predstavu. Niektorí z nich majú zdanlivo nadštandardné vzťahy s kajúcnikmi. Samotný špeciálny prokurátor, „záruka výkonu spravodlivosti“ má aktuálne aj problémy pre svoju bezpečnostnú previerku. Je vraj možné, že ju nezískal tak celkom zákonným spôsobom.

Záverom

Či, aj keď je to v súlade s našou ústavou, je správne a demokratické, že vláda Igora Matoviča, teda Eduarda Hegera, je v podstate neodvolateľná, je tiež na zamyslenie.

Gábor Grendel naopak často kritizuje generálneho prokurátora Maroša Žilinku. A „desivý“ paragraf 363. Nuž, keď ho v minulosti využil bývalý generálny prokurátor Čižnár, v Grendelov prospech, vtedy nevadil..

Zdroj: Fb G.G., Na telo


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grendel reaguje na Šutaja Eštoka: Daniel Lipšic, jeho prokuratúra a NAKA sú zárukou spravodlivosti!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php