eReport.sk
Foto: shutterstock

5 užitočných rád, ako zabezpečiť bezpečnosť na cestách pre vašich štvornohých miláčikov!

Tak ako dbáme na to, aby naše deti boli pripútané pevne k svojim autosedačkám, tak by sa aj majitelia domácich miláčikov mali starať aj o bezpečnú jazdu v aute so svojím psom.

Každý pes je iný a či už naši domáci maznáčikovia auto milujú, alebo nenávidia, je na nás, majiteľoch, aby sme zabezpečili bezpečnú jazdu našich domácich miláčikov, píše portál startstop. Pripravili sme vás si pár spôsobov, ako zaistiť, aby bol váš pes v bezpečí počas cestovania autom.

Pred dlhšou cestou svojho psíka poriadne vyvenčite aby sa unavil a v aute potom nevyvádzal. Určite mu do auta vezmite jeho obľúbenú hračku aby sa mal čím zabaviť a nezabával vás. Taktiež nezabudnite na maškrty a vodu. Aj dobre trénované psy môžu byť v aute veľmi nervózne a opantané vzrušením. Keďže majiteľ a v tomto prípade aj vodič musí mať obe ruky za volantom a oči na ceste, môže byť ťažké zaistiť pri jazde domáce zvieratá. Počas jazdy autom môže váš pes čeliť nebezpečenstvám, o ktorých možno neviete. Pes, ktorý nie je správne pripútaný, by vás tiež mohol zraniť alebo spôsobiť nehodu. Aby ste boli v bezpečí obaja, tu je 5 tipov na bezpečnú jazdu so psom.

1. Cestovať na zadných sedadlách

Najlepšie miesto pre jazdu a bezpečie vášho psa je zadné sedadlo. Jazda na kolenách alebo dokonca na kolenách spolujazdca sa môže zdať roztomilá, ale je nebezpečná pre vás i vášho psa. Pes na prednom sedadle môže odvádzať pozornosť vodiča a potenciálne tak spôsobiť nehodu. Aj malý náraz, ktorý vám síce neublíži, môže stále spôsobiť aktiváciu airbagu. To môže znamenať nebezpečenstvo pre vášho štvornohého miláčika. Airbagy môžu rozdrviť domáce zvieratá na prednom sedadle, aj keď sú v nosiči.

2. Udržujte ich v bezpečí

Čo sa týka malých psov tie sú najlepšie chránené, keď sú vo vnútri nosiča pre domáce zvieratá. To im bráni v pobehovaní zo zadného sedadla na predné. Môžu taktiež tvoriť prekážku v brzdových alebo plynových pedáloch, keď sa doslova motajú popod nohy. Takisto sa vyhnete tomu, že vám pes príde prepnúť hudbu, ktorú počúvate (ako jednému známemu vodičovi). Pokiaľ máte psa, ktorý je z jazdy autom nervózny môžete tým zabrániť tomu, aby vám pri jazde zavýjal v uchu alebo liezol do tváre. Ak by pri nehode došlo k najhoršiemu, zadržanie vášho psa v nosiči pomáha zabezpečiť, aby sa nestratil alebo neskončil ako projektil vystrelený cez čelné sklo.

3. Kúpte si zábranu

Niektoré autá nemajú miesto aby ste doňho mohli umiestniť dostatočne veľkú prepravku na veľké psy. Môžete však nainštalovať zábrany pre domáce zvieratá, ktoré oddeľujú predné sedadlo od operadla. Dajú sa zohnať ako nastaviteľné kovové tyče alebo rošty alebo ako plátenné popruhy. Tie môžete využiť aj ako pohodlné cestovné postele pre veľkých psov.

4. Bezpečnostný pás pre vášho psa

Môžete tiež nájsť psie bezpečnostné pásy, ktoré sa pripútajú k postroju psa. To je veľmi užitočné najmä pre veľké psy, ktoré sa nezmestia do nosičov, alebo pre majiteľov áut, do ktorých sa nezmestí bariéra. Bezpečnostné pásy tiež udržia psy vo vnútri auta. Keď napríklad otvoríte dvere, aby ste naložili niečo do vozidla, udržia vám vašich miláčikov bezpečne vo vnútri vozidla.

5. Hlava by mala zostať vo vnútri

Psy milujú vystrkovať hlavu z okna. Prúd vzduchu, ktorý pri ceste prináša vzrušujúce vône, musí byť lákavý. Ten istý vietor však môže vrhnúť piesok, prach alebo iné cudzie látky do psích uší a očí a spôsobiť problémy. Príliš otvorené okno môžeš lákať psy k tomu, aby vyskočili. Udržujte tak hlavu psa vo vnútri auta, aby ste predišli možnému zraneniu.

Rada na záver

Starať sa o svojich miláčikov je pre ich majiteľov každodennou radosťou. No tak, ako dbáme na svoju bezpečnosť, musíme dbať aj na ich bezpečnosť. Na záver rada najmä počas týchto horúcich dní. Nikdy nenechávajte svojho psa v týchto horúčavách zamknutého v aute. Teplota sa veľmi rýchlo môže vyšplhať aj na 70 stupňov celsia a je veľmi nebezpečné nechať zviera v takýchto podmienkach. Tak už len šťastnú cestu a veľa spokojných spoločných kilometrov s vašimi miláčikmi.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport