eReport.sk
Prezident Lourajder je nadšený, že naša prezidentka už má nový album, foto: facebook

Prezidentku Zuzanu Čaputovú “prepadol” raper v kukle. Prečo to urobil?

Prekvapenie, ktoré isto nečakala. Na nedávnej výstave v Bratislave obdržala naša hlava štátu Zuzana Čaputová netradičný dar.

Hudobník a umelec, ktorý pôsobí pod umeleckým menom Prezident Lourajder, je prezidentom svojho vlastného sveta. Je jedným z mála reprezentantov takzvaného alternatívneho rapu. Nie je súčasťou žiadnej mainstreamovej rapovej scény. Jeho texty možno nie sú hlboké, používa vulgarizmy i detinské urážky, ale podľa hudobných kritikov nie sú ani prvoplánové, ani sprosté. Jeho najnovší album má teraz príležitosť si vypočuť aj prezidentka Zuzana Čaputová. Zrejme by v obchode po ňom nesiahla, ale už ho má v rukách. Takto sa k nemu dostala!

Poradil si

Hudobník je aj kurátorom aktuálnej výstavy maliara Mareka Ormandíka. Do galérie Nedbalka dorazila vzácna návšteva. Zuzana Čaputová si prišla obzrieť domáce umenie. Lourajder mal všetko dopredu premyslené a chcel len jedno. Obdarovať ju. „Pani Prezidentka bola vzácnym hosťom na finisáži výstavy, ktorú som pomáhal kurátorsky pripraviť,” povedal hudobník.

Svoj najnovší album jej nemohol venovať osobne a tak rozmýšľal ako by sa k nej mohol dostať. „Nestretli sme sa osobne, keďže som v tom čase nebol na Slovensku. Stretla sa s autormi výstavy, ktorí ju ňou previedli a ja som ich požiadal, aby ju odo mňa pozdravili a odovzdali jej album,” opísal akciu Lourajder. „Je to presne mesiac, čo vyšiel môj album Opus Magnum. Som rád, že sa ocitá v správnych rukách. Napríklad týchto. Prezident u prezidentky. Dúfam, že sa bude páčiť,” želá si. Či Čaputovú album zaujal a mala čas si ho vypočuť, sme sa od jej hovorcu Martina Strižinca nedozvedeli.

Foto: tasr facebook

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport