eReport.sk
Zuzana Čaputová, foto: tasr

Čaputová odkázala Rakúsku: Nesmie nás ovládnuť strach a hnev

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok vyjadrila hlboké zarmútenie nad pondelňajším teroristickým útokom v centre Viedne, pri ktorom prišli o život najmenej štyri osoby.

„Myšlienkami som s rodinami obetí a zranených i s obyvateľmi Rakúska,” uviedla Čaputová na sociálnej sieti, pričom zdôraznila jednotu v boji proti nenávisti a terorizmu. Čaputová v súvislosti s útokom zaslala sústrastný telegram rakúskemu prezidentovi Alexandrovi Van der Bellenovi. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Dôrazne odsudzujem tento nezmyselný a nehumánny čin, ktorý popiera všetky hodnoty civilizovanej spoločnosti a úctu k ľudskému životu. Nesmieme dovoliť, aby v tejto zložitej chvíli naše spoločnosti ovládol strach a hnev. Naše zdieľané hodnoty sú silnejšie než nenávisť, extrémizmus a terorizmus,” uviedla prezidentka.

V pondelok večer došlo v centre Viedne neďaleko synagógy na ulici Seitenstettengasse a na ďalších piatich miestach k streľbe. Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer pre stanicu ORF potvrdil, že streľba bola teroristickým útokom, do ktorého bolo zapojených viacero páchateľov. Útok si okrem mŕtvych vyžiadal aj viacero ťažko zranených.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport