tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
foto: facebook J. C.

Zúrivá Cigániková sa pustila do Krajniaka. Kde si bol, keď sa Boris stretával s Haščákom?

Šéf rezortu sociálnych vecí Milan Krajniak sa zveril na sociálnej sieti so svojím najsmutnejším momentom v slovenskej politike za uplynulý rok. Bol ním zákon na podporu tehotných žien, ktorý neprešiel v národnej rade o jeden hlas.

„Ale o päť minút neskôr poslanci schválili v prvom čítaní reformu nemocníc. Na tlačovke potom premiér označil poslancov hlasujúcich v prospech reformy nemocníc za hrdinov. O poslancoch, ktorí podporili Záborskej zákon, sa nezmienil. Vedľa premiéra stála triumfujúca poslankyňa Cigániková, hlavná postava toho politického momentu. Cítil som veľký smútok a sklamanie,“ spomína Krajniak a pritvrdil.

– Foto: fb/krajniakmilan

Šéfku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú označil za „roztlieskavačkou štvania proti Záborskej v parlamente“ a tvrdí, že „šikanovala“ exministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Naznačil ale aj ďalšie veci. „Druhou zjavnou skutočnosťou je, že nikto nepodporoval reformu nemocníc (rozumej rušenie nemocničných lôžok) tak vehementne, ako Penta. A Jana Cigániková,“ napísal Krajniak.

„Treťou zjavnou skutočnosťou, ktorá sa v ten štvrtok 11. 11. ukázala, bol premiérov zápal a energia, ktorou reformu nemocníc nakoniec pretlačil. Vtedy som si uvedomil, že ak by s takouto energiou a zápalom premiér podporil Záborskej zákon na ochranu tehotných žien, tento zákon by určite prešiel. Lenže premiér označil v ten deň za hrdinku progresívnu poslankyňu Cigánikovú. Odvtedy som sa vo vláde ako konzervatívec začal cítiť akosi sám. Po rokoch som sa začal opäť cítiť ako Posledný križiak,“ povzdychol si minister a zdôraznil, že ľudsky má Hegera rád.

– Foto: fb/jankabittociganikova

„Myslím si, že progresívnu reformnú jeseň má vystriedať prorodinná a konzervatívna reformná jar,“ dodal. Jeho slová poriadne vytočili Cigánikovú a ako to už u nej býva, nenechala si to pre seba. Krajniaka označila za “posledného križiaka z roku 2022, mentálne mínus asi osem storočí“. To, že stála na tlačovke vedľa Hegera, je podľa nej logické.

„A kto tam mal stáť? Predstavitelia Sme rodina, ktorí hádzali (nielen tejto) reforme polená pod nohy? Boris Kollár, ktorý sa vozil po Slovensku na limuzíne a z titulu, ktorý mu dala táto koalícia, aby proti nej úpenlivo bojoval? A to napriek tomu, že o nej nevedel ani základy… Alebo si tam mal stáť ty, Milan, ktorý dnes vykrikuješ nezmysly o “reforme výhodnej pre Pentu” napriek tomu, že práve táto reforma má jasnú ambíciu dať transparentné pravidlá zazmluvňovaniu nemocníc aj ich fungovaniu tak, aby si nemohli vyberať výkony, ktoré robiť chcú? Veď toto chráni v prvom rade štátne nemocnice, kde tieto prípady podľa vás vraj končia. A ešte jedna vec. To vážne? Penta? Kde si bol, keď sa Boris stretával s Haščákom u Borguľu v hoteli? Vtedy som nepočula žiadne sťažnosti,“ reagovala poslankyňa za SaS.

Čítajte viac:

Narážala tak na známe stretnutie predsedu parlamentu Borisa Kollára s predstaviteľom spoločnosti Penta Jaroslavom Haščákom v jednom z bratislavských hotelov. „Z celého statusu Milana Krajniaka mám pocit, že si zo mňa chcel spraviť len platformu pre svoj ďalší politický život,“ dodala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúrivá Cigániková sa pustila do Krajniaka. Kde si bol, keď sa Boris stretával s Haščákom?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku