eReport.sk
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Župan Droba nikdy nebol taký ostrý: Toto mu smrdí v Lučanského prípade!

Nezdá sa mu to! Bratislavský župan Juraj Droba (SaS) poriadne prekvapil. Zdá sa, že v prípade samovraždy Milana Lučanského, mu nestačí oficiálna verzia rezortu spravodlivosti. Napriek tomu , že ako župan háji farby koaličnej strany Sloboda a Solidarita, nebojí sa pýtať aj nepríjemné otázky. Čo Drobovi v Lučanského zamotanom prípade najviac smrdí?

Šéf Bratislavského samosprávneho kraja si na sociálnej sieti zaspomínal na zosnulého policajného exšéfa Milana Lučanského. Síce sa podľa jeho slov stretli len raz, no zanechal na neho dobrý dojem.

“Obvinenie hovorí, že sa v nejakej fáze jeho života mohol z dobrého policajta, ktorý si to odmakal fakt od podlahy, stať človek, ktorý podľahol lákaniu nelegálnych peňazí a zaplietol sa do toho. Mohol, nevieme či to tak naozaj bolo,” píše Droba. Zároveň nechápe, ako v 21. storočí môže obvinený zomrieť vo väzbe. A vyrukoval s desiatimi otázkami.

Kamerové záznamy

“Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy z chodby väznice pred a po bezpečnostnom incidente, ktorý sa odohral v prvej polovici decembra?” – pýta sa župan. Ďalej, ho napríklad zaujíma, prečo za mesiac väzby nebol vypočutý a prečo k nemu nebola za ten čas pripustená rodina. Práve druhý menovaný problém vyvolal na internete slovnú prestrelku medzi Lučanského manželkou Martinou a ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Vdova naznačila, že ju k manželovej smrteľnej posteli totiž pustili až takpovediac o päť minút dvanásť.

Prvý incident

Samotný Droba si pripravil otázky aj na margo prvého incidentu. Počas neho sa mal zraniť Lučanský pri nešťastnej nehode a zranenia sa mali prejaviť počas cvičenia. Na sociálnych sieťach sa, ale začínajú objavovať aj hlasy spochybňujúce túto verziu. Patrí medzi nich aj analytik Milan Žitný, ktorý tvrdí, že Lučanského zbili v cele bachari.

Zároveň na internet a do médií unikla lekárska správa z prvého incidentu, v ktorej sa píše, že policajný exprezident utrpel zranenie očnicového oblúku. “Je uniknutá lekárska správa z bepečnostného incidentu z prvej polovice decembra autentická? Prečo sa k nej doteraz nevyjadril jej autor?” – pýta sa ďalej Droba.

O prípade sa vyjadroval aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý tiež poukázal, na niektoré nezrovnalosti v celej kauze. “Nie som ani génius ani expert na branno-bezpečnostné otázky, ale pár vecí o tejto téme viem. A keď prehovorí niekto ako Milan Žitný, alebo dokonca aj Robert Kaliňák, pozorne počúvam,” priznal úprimne Droba.

“Priatelia, táto zbraň dymí, a poriadne. Séria mnohých zlyhaní v služobných postupoch a séria otáznikov. Obávam sa, aby nás zistenia nešokovali. Chcem vedieť pravdu o ´samozranení´ aj samovražde generála Lučanského. A je mi jedno, kto je práve pri moci,” dodal na záver statusu.

RIP PÁN GENERÁL LUČANSKÝ Generála Lučanského som na štyri oči stretol iba raz v živote. Mám dosť rokov na to, aby som…

Uverejnil používateľ Juraj Droba Sobota 2. januára 2021

Zdroj: facebook

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport