eReport.sk
Milan Lučanský. Foto: tasr

Syn zosnulého Lučanského nepriamo odkázal Naďovi: Hon na informátora je už bezpredmetný!

Adam Lučanský, syn zosnulého policajného exprezidenta, generála Milana Lučanského († 51), sa na sociálnej sieti vyjadril k uniknutým zdravotným záznamom z operácie otca v ružomberskej nemocnici. Nepriamo tak poslal odkaz ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽaNO), ktorý rovnako cez sociálnu sieť v piatok okrem iného odsúdil skutočnosť, že tieto záznamy unikli. Minister chce nájsť toho, alebo tých, ktorí za tým stoja.

„Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácií z OČTK, rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej správy. Predpokladáme, že únik lekárskej správy nastal až po smrti,“ píše Adam Lučanský, ktorý zároveň pripomína, že on ani nikto iný z najbližšej rodiny, sa k citlivým informáciám o zdravotnom stave otca nedostal. „K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom,“ spresňuje Adam a dodáva: „Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania,“ vysvetľuje v skupine na Facebooku, ktorá vznikla na práve počesť bývalého policajného prezidenta.

Zdroj: facebook

Opačný názor na v súvislosti s informátorom či informátormi, ktorým sa podarilo dostať k zdravotným záznamom a následne ich aj zverejniť, má však minister Naď. “Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,” uviedol minister, ktorý nepriamo potvrdil, že uniknuté záznamy sú pravé. „Ten záznam iba potvrdil informácie, ktoré už boli predtým v médiách,“ napísal Naď, podľa ktorého nie čo skrývať.

RIADITEĽ ÚVN RUŽOMBEROK ODVOLANÝ NEBOL. JE TO NEZMYSEL, HOAX A ZÁMERNE ŠÍRENÁ NEPRAVDIVÁ SPRÁVA Dnes sa na sociálnych…

Uverejnil používateľ Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO Piatok 1. januára 2021

Zdroj: ereport, fb/j.nad, fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Syn zosnulého Lučanského nepriamo odkázal Naďovi: Hon na informátora je už bezpredmetný!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti