eReport.sk
Ivan Korčok. Foto: tasr

Zúfalý Korčok o Matovičovej ceste do Moskvy: Budeme sa musieť porozprávať

Zaskočil ich. Novopečený minister financií Igor Matovič dnes oznámil, že letí do Moskvy, aby tam rokoval o vakcíne Sputnik V. Na sociálnej sieti ešte pridal varovanie, že urobí všetko preto, aby sme o ruskú vakcínu neprišli. Matovičova iniciatíva vyvolala niekoľko otáznikov, najmä preto, lebo niektorým svojim kolegom o pláne vycestovať nepovedal.

„O ceste Igora Matoviča do Moskvy som sa dozvedel včera najprv od nášho veľvyslanca Slovenskej republiky v Moskve, ktorý bol v rámci diplomatickej praxe požiadaný príslušnými orgánmi o vybavenie diplomatických povolení. V účele je uvedené Sputnik, to znamená, že toto je predmet rokovania, na základe ktorej bolo požiadané o prelet vládneho špeciálu,“ prezradil na tlačovom brífingu minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Takto vítali ruskú vakcínu na Slovensku dnes už bývalý minister zdravotníctva a expremiér. – Foto: tasr

Hoci sa diplomaticky k celej záležitosti nechcel príliš osobne vyjadrovať, predsa len prezradil, že to, akým štýlom Matovič vycestoval, nie je štandardom. „Pre mňa to je podnet. Budem mať iniciatívu smerom k predsedovi vlády na jednom z najbližších rokovaní vlády, aby sme si v pokoji pripomenuli, aké sú princípy koordinácie ciest. Cesty členov vlády do zahraničia sa schvaľujú raz mesačne. Toto je dobrý princíp, ktorý máme. Treba ho dodržiavať v praxi. Pár minút sa budeme musieť porozprávať o tom, ako to má fungovať do budúcna,“ pripomenul s tým, že vakcíny ako také patria do kompetencie ministerstva zdravotníctva.

Podľa Korčoka sa cesty členov vlády schvaľujú mesačne. – Foto: tasr

„Je to téma a verím, že viac svetla do nej vnesie návrat Igora Matoviča, ktorý sa k tomu vyjadrí,“ dodal opatrne minister zahraničných vecí, ktorý ešte nevedel, či sa rokovaní v Moskve zúčastnia aj slovenskí diplomati. „Ja považujem účasť zástupcov slovenskej diplomacie na rokovaní štátnych predstaviteľov za štandard,“ nechal sa počuť a zároveň prezradil: „Cesta nebola schválená vládou.“ Ako tiež uviedol, už ho stihli informovať aj zo susedného Maďarska, že sa k nim na rokovania chystá Igor Matovič už zajtra. Účel rokovania však momentálne nepozná.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy