eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO)
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič sa nevzdáva. Letí do Moskvy rokovať o Sputniku V

Koaličná kríza, ktorá sa strhla kvôli hádke o ruskú vakcínu, bude mať zrejme dohru. Bývalý premiér a súčasný financmajster Igor Matovič sa totiž nechce zmieriť s predstavou, že by sa na Slovensku nemalo očkovať neregistrovanou vakcínou. Dnes preto letí do Moskvy, aby rokoval o Sputniku V.

„Dnes sa v Moskve stretnem s Kirillom Dmitrievom, CEO Russian Direct Investment Fund (Ruský fond pre priame investície), pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V Gamaleya a s ktorým som celý kontrakt na 2 milióny vakcín dohodol. Rokovanie sa bude týkať, samozrejme, vakcíny,“ prezradil Matovič. Expremiér sa predstavy o očkovaní ruskou vakcínou na Slovensku nevzdáva, hoci Štátny ústav na kontrolu liečiv sa nechal počuť, že bez dostatočných dôkazov nezaujme stanovisko k Sputniku V.

Takto vítal Igor Matovič ruskú vakcínu na Slovensku. Neskôr to stálo hlavu nielen ministra zdravotníctva, ale aj jeho. Foto: tasr

Doteraz sa nevyjadrila ani Európska lieková agentúra. ŠÚKLu chýbajú niektoré údaje. Matoviča ale tieto argumenty zrejme nepresvedčili. „Akékoľvek pokútne a systematické snahy zabrániť tomu, aby sa Sputnik V na Slovensku mohol používať, z hĺbky duše odsudzujem a urobím všetko preto, aby boli nakoniec neúspešné a milión ľudí sa Sputnikom V mohol na Slovensku konečne začať očkovať. O výsledkoch budem informovať,“ odhodlal sa minister financií. Zatiaľ nie je známe, ako na tieto aktivity reaguje koaličná strana Za ľudí, ktorá s ruskou vakcínou mala problém, čo nakoniec vyústilo do koaličnej krízy.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport