eReport.sk
Ivana Trumpová na snímke z februára 2007.
Ivana Trumpová na snímke z februára 2007. Foto: tasr

Zomrela prvá manželka Donalda Trumpa. Exprezident USA: Odpočívaj v pokoji, Ivana!

Vo veku 73 rokov zomrela Ivana Trumpová, prvá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Informoval o tom samotný Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social, píše agentúra AP.

„S veľkým zármutkom oznamujem všetkým, ktorí ju milovali, pričom ich je mnoho, že Ivana Trumpová zomrela vo svojom dome v meste New York,“ napísal Trump. „Bola to úžasná, krásna a ohromná žena, ktorá viedla inšpiratívny život. Jej pýchou a radosťou boli jej tri deti – Donald mladší, Ivanka, Eric. Bola na nich taká hrdá, ako sme na ňu boli hrdí my všetci. Odpočívaj v pokoji, Ivana!“ dodal.

„Svojim deťom vštepovala pevnú vôľu“

Vyhlásenie k úmrtiu Trumpovej vydala aj jej rodina. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás opustila naša milovaná matka Ivana Trumpová. Naša matka bola neuveriteľnou ženou – obratnou podnikateľkou, športovkyňou svetového formátu, oslnivou kráskou, starostlivou matkou a priateľkou,“ uviedli pozostalí vo vyhlásení.

Sobota 24. februára 2007, Praha: Zľava modelka Tereza Maxová a Ivana Trumpová ako čestný hosť počas Českej Miss. – Foto: tasr

„Utiekla pred komunizmom a prijala túto krajinu… Svojim deťom vštepovala pevnú vôľu, neoblomnosť, súcit aj odhodlanie. Bude nesmierne chýbať svojej matke, trom deťom a desiatim vnúčatám,“ dodali. Príčinu úmrtia dosiaľ nezverejnili.

S Trumpom mali dobré vzťahy

Trumpová, rodená Zelníčková, pochádzala zo Zlína, v mladosti bola lyžiarkou. Za Donalda Trumpa sa vydala v roku 1977, bol jej druhým manželom. Pár tvorili do začiatku 90. rokoch minulého storočia. Rozviedli sa v roku 1992, pričom ich vypätému rozvodu predchádzal Trumpov vzťah s Marlou Maplesovou, jeho nasledovnou manželkou. V posledných rokoch však mali exmanželia Trumpovci dobré vzťahy, pričom Ivana v roku 2017 vo svojej knihe uviedla, že sa s Donaldom raz týždenne rozpráva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrela prvá manželka Donalda Trumpa. Exprezident USA: Odpočívaj v pokoji, Ivana!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre