eReport.sk
Speváčka Hana Horká podľahla covidu. Foto: FB/hanahorka

Zomrela česká speváčka. Zámerne sa nakazila koronavírusom. Drsný odkaz jej syna

Vo veku 57 rokov zomrela v nedeľu na následky ochorenia COVID-19  speváčka českej folkovej skupiny Asonance Hana Horká. Koronavírusom sa nakazila úmyselne, aby sa nemusela dať zaočkovať.

Správu o speváčkinom úmrtí potvrdila jej hudobná skupina svojich webových stránkach, informoval v pondelok spravodajský portál Novinky.cz.

Hudobníčka sa ešte minulý piatok v príspevku na Facebooku hrdlo hlásila k tomu, že sa nakazila. Tvrdila, že covid má už za sebou a že znova bude môcť chodiť do divadla, kina, sauny či ísť na dovolenku. „Život je tu pre mňa a pre vás taktiež,“ napísala v piatok svojim fanúšikom. O dva dni neskôr však covidu podľahla.

– Foto: FB/hanahorka


„Niektorým správam nechceme uveriť. Ale budeme musieť,“ napísala v reakcii na jej úmrtie kapela Asonance, zameriavajúca sa na škótske a írske ľudové piesne, inštrumentálne skladby a tance, ktorej členkou bola Horká od roku 1985.

Speváčkin syn Jan Rek na sociálnych sieťach odsúdil predstaviteľov antivaxerských hnutí, ktorým jeho matka podľa jeho slov uverila. „Týmto komentárom „ďakujem“ za užitočný príspevok do diskusie. Menovite – Andor Sandor, Duše K, MUDr. Jan Vojáček, CFMP, Daniel Landa, Jaroslav Flegr, MUDr. Soňa Peková, PhD., Roman Šmucler a spol. Zobrali ste mi maminku, ktorá si na vašom základe stavala všetky svoje argumenty. Pohŕdam s vami. Ste absolútny odpad a odteraz mám na vás brutálnu pifku. Za pozostalých – syn.“

Na Facebooku jej postoj podporovali i mnohí jej známi a priatelia, ktorí ju povzbudzovali v tom, aby sa nechala nakaziť a sami vyjadrovali nádej, že sa koronavírusom infikujú.

Zdroj: ph, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrela česká speváčka. Zámerne sa nakazila koronavírusom. Drsný odkaz jej syna

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php