eReport.sk
Peter Sabaka
Peter Sabaka. Zdroj: reprofoto rtvs

Už zas začínajú strašiť Covidom! MUDr. Bukovský má odkaz pre Bražinovú a Sabaku

Už zas začínajú strašiť Covidom! Známy lekár, Igor Bukovský, si všíma, že sa v médiách opäť začína drať do popredia téma Covidu. Známym lekárom, ktorí presadzovali v predošlých obdobiach tvrdé reštrikcie, Alexandre Bražinovej a Petrovi Sabakovi, preto už preventívne posiela odkaz. Občanom zas odkazuje: nebojte sa, o nič vážne nepôjde.   

Budeme opäť tlačení d opatrení ktoré neboli efektívne?

Igor Bukovský začína svoj príspevok na sociálnej sieti informáciou o tom, aké varianty Covidu sa momentálne šíria. Upozorňuje, že ide o varianty, ktoré spôsobujú len nádchu, prípadne miernu chrípku „Varianty Eris (EG.5) a Pirola (BA 2.86) už vyvolávajú hysterickú reakciu niektorých inštitúcií: niektoré univerzity a nemocnice v USA už zaviedli povinné nosenie rúšok a vláda Veľkej Británie od 11. septembra spúšťa masívne očkovanie!“ upozorňuje lekár.

Jedným dychom dodáva, že je prekvapený, že na Slovensku nikto neskúmal a neskúma, či opatrenia zavádzané predošlou vládou pod dohľadom odborníkov, boli účinné. Očakával by odborné bilancovanie. „Nikoho nezaujíma, čo naozaj fungovalo a čo v skutočnosti škodilo?“ pýta sa. „Iba blázon, psychopat alebo ignorant sa nechce poučiť z vlastných chýb,“ dodáva lekár. Zároveň sa obáva, že budeme ako spoločnosť opätovne donucovaní k dodržiavaniu opatrení, ktoré neboli ani vtedy a nie sú ani dnes vedecky podložené.

Opatrenia viedli k poškodzovaniu zdravia

„Verím, že naši experti budú múdrejší a už nedovolia, aby boli SLOBODNÝM OBČANOM politicky a policajne vnútené tzv. protipandemické opatrenia, o ktorých účinnosti alebo aspoň bezpečnosti nie sú dostatočne spoľahlivé vedecké dôkazy,“ odkazuje Bukovský.

Následne uvádza niekoľko dôležitých vedeckých poznatkov. Ten prvý z nich je, že ochranný účinok rúšok pred infekciou vírusom SARS-CoV-2 nie je doteraz vedecky preukázaný.

Rovnako kritický názor má Bukovský aj na lockdown. „Všeobecný lockdown spoločnosti, zatvorené škôlky, detské kútiky, školy, kostoly, divadlá, kiná, obchody, reštaurácie, hotely, športoviská, hranice, pohreby, CENZÚRA spoločenskej diskusie a ostatné dôležité funkcie spoločnosti spôsobili ZÁVAŽNÉ a TRVALÉ POŠKODENIE psychického aj fyzického zdravia jednotlivcov aj spoločnosti, ekonomiky, medziľudských vzťahov, dôvery v inštitúcie a demokraciu,“ upozornil lekár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mocní za nič nemôžu?
  2. Jadro problému v slovenskom zdravotníctve

Klesla dôvera k vedcom

MUDr. Bukovský dodal, že to, čo sa dialo, výrazne narušilo aj dôveru ľudí voči vede a vedcom. „Ak má spoločnosť prežiť krízu, nesmieme ju zavrieť a zničiť,“ dodal.

Podľa známeho lekára, to, čo príde, už nemožno nazývať pandémiou. Sme totiž v stave, kedy sa šíria nové varianty vírusu a na ktorý už existuje vakcína. Preto nemožno podľa Bukovského zneužiť už ani zákony proti ľuďom s odvolaním sa na stav pandémie. Poukázal aj na slabé účinky mRNA vakcíny proti vírusu SARS-CoV-2 a na extrémne veľa nežiaducich reakcií.

Výzva profesorke Bražinovej

„Takže Vás, pani profesorka Bražinová, docent Sabaka a spol., verejne žiadam, aby ste sa váhou celej svojej odbornej, spoločenskej a mediálnej pozície zasadili za to, aby proti slobodným občanom Slovenska už nikdy neboli znovu zneužité vedecky nedostatočne podložené a škodlivé tzv. protipandemické opatrenia ako sú lockdown, povinné nosenie rúšok alebo respirátorov, či dokonca povinné očkovanie klinicky nedostatočne overenou vakcínou VŠETKÝCH ľudí od 6. mesiaca života!“ uzavrel svoj príspevok na sociálnej sieti doktor Bukovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Už zas začínajú strašiť Covidom! MUDr. Bukovský má odkaz pre Bražinovú a Sabaku

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php