eReport.sk
foto: shutterstock

Známy lekár šokuje: Fakty sú jasné, ale postarám sa aj o tých, čo mi želajú smrť!

Hovorí, že argumenty odporcov očkovania plávajú na vode. Známy lekár a primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský komentuje najnovšie zistenia o šírení delta variantu vírusu aj očkovanými a zdôrazňuje, že nič zásadné nezmenia. Jediná možná cesta z pandémie pre neho stále zostáva vakcinácia.

Kulkovský na úvod uvádza, že objektívne treba priznať, že očkovaní občania sú testovaní na rozdiel od neočkovaných len vtedy, keď je u nich podozrenie na COVID-19. Argument, že “preto je neočkovaných pozitívnych viac ako očkovaných” ale neberie. „Toto naoko logické vysvetlenie vyššieho počtu pozitívnych testov u neočkovaných vyťahujú niektorí diskutujúci ako tromf z rukáva. Táto argumentačná logika ale pláva na vode. Počet pozitívnych prípadov naviac dnes už nie je tak dôležitý a odteraz nás budú zaujímať najmä hospitalizovaní a obete,“ vyhlásil na sociálnej sieti.

Pripomenul známy fakt, že očkovanie má chrániť predovšetkým pred ťažkým priebehom ochorenia, hospitalizáciami a úmrtiami. „Tu je jeho účinnosť dokázateľne vysoká. To sú fakty, nie ničím nepodložené názory. Bolo by naivné si myslieť, že sa očkovaní najmä pri delta variante nemôžu nakaziť. Môžu a aj sa niektorí nakazia. Preto sa treba v interiéroch naďalej chrániť. No šanca, že skončia v nemocnici alebo nebodaj zomrú je mizivá. Žiaľ, na rozdiel od neočkovaných,“ upozornil na zásadný rozdiel primár.

Nechceme počúvať rozprávky

Lekár ďalej informuje, že aj asymptomatický očkovaný môže nakaziť neočkovaného, aj keď je to menej pravdepodobné ako v prípade šírenia vírusu medzi neočkovanými. „Sme dospelí, rozprávky počúvať nechceme. Budete ale vyčítať preživšiemu z autonehody, že on, ktorý mal zapnutý pás prežil a druhý, ktorý si ho nezapol zomrel? Koho stálo ignorovanie faktov život?“ pýta sa zásadné otázky lekár.

„Nešoférujem opitý, používam bezpečnostný pás, snažím sa dodržiavať rýchlosť, som k ostatným vodičom ohľaduplný, na bicykli nosím prilbu, nejem huby, ktoré nepoznám, nepijem tekutiny z neoznačených fliaš, nepreháňam to s alkoholom, nestrkám klinec do zásuvky, nefénujem si vlasy vo vani, nedupem levovi po chvoste, nesnažím sa pobozkať kobru a …som očkovaný,“ priblížil svoju životnú cestu, pri ktorej sa vyhýba smrtiacim nástrahám Kulkovský.

Lekár Milan Kulkovský – Foto: FB MK

Zdôraznil, že vakcíny chránia na 95 až 98% pred úmrtím. „Ak by vakcíny chránili pred úmrtím na Covid-19 len na 80% a boli by dostupné pred druhou vlnou, nezomrelo by na Slovensku pre Covid 12 500 našich spoluobčanov, ale “len” okolo 2 500. Zachránili by sme 10 000 ľudských životov…globálne by sa dalo zabrániť úmrtiu viac než 3,5 milióna ľudí,“ odhadol lekár.

Lekár Kulkovský si servítku pred ústa nedával:

  1. Ilustračné foto

„My, zdravotníci, sme pripravení pomôcť každému, kto nás bude potrebovať. Bez ohľadu na to, či očkovaní budete alebo nebudete. Sme tu pre vás všetkých…postaráme sa aj o tých, ktorí nám teraz nadávajú a želajú smrť,“ uzavrel zmierlivo Kulkovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známy lekár šokuje: Fakty sú jasné, ale postarám sa aj o tých, čo mi želajú smrť!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti