tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Zlé správy pre Kajetána Kičuru: Ostáva vo väzbe do konca leta

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, v piatok vyhovel iba sčasti návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru ponechal vo väzbe do 21. augusta.

Prokurátor žiadal o predĺženie lehoty trvania väzby o sedem mesiacov, teda do januára 2022. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor aj obvinený podali voči uzneseniu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Kajetán Kičura je v kolúznej väzbe od vlaňajšieho apríla, trvať mala do 21. júna.

Podľa jeho právneho zástupcu Rastislava Paloviča aj sudca exaktne uviedol, že toto vyšetrovanie už malo byť dávno skončené. „Je to doslova formalistické predlžovanie agónie,“ konštatoval Palovič.

„Prebiehajú úkony veľmi pravidelne, až výnimočne pravidelne v tejto dobe, avšak tieto úkony sú vo vzťahu k môjmu klientovi absolútne irelevantné, vo vzťahu ku kolúznej väzbe doslova simulované výsluchy, úkony, ktoré nesmerujú na môjho klienta,“ zdôraznil Palovič.

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán K. odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zlé správy pre Kajetána Kičuru: Ostáva vo väzbe do konca leta

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku