eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Zlaté Moravce už prijímajú opatrenia: Zakážu návštevy, umiestnia filtre, dezinfikujú budovy!

ZLATÉ MORAVCE – Mestský úrad v Zlatých Moravciach bude od 27. septembra vybavovať stránky v obmedzenom režime a počas pracovných dní skráti úradné hodiny. Rozhodol o tom krízový štáb mesta na svojom piatkovom rokovaní.

K prijatým opatreniam patrí aj zákaz návštev v zariadení opatrovateľskej služby (ZOS), ktorý takisto vstúpi do platnosti od pondelka 27. septembra. „Krízový štáb rozhodol aj o zriadení mobilného odberového miesta na Mestskom trhovisku na ulici Sama Chalupku. Vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu bude slúžiť obyvateľom okresu Zlaté Moravce na antigénové testovanie,“ konštatuje sa v uznesení štábu.

Pri vchode do nemocnice umiestnia vstupný filter

Situácia v zlatomoravskej nemocnici je zatiaľ bezproblémová, momentálne v nej nie je hospitalizovaný žiadny pacient s ochorením COVID-19. Od začiatku budúceho týždňa však bude pri vchode do nemocnice vstupný filter. „Situácia je stabilná, na jej prípadné zhoršenie je nemocnica materiálne aj technicky pripravená. Funguje aj odberové miesto, v ktorom naďalej prebieha testovanie prostredníctvom antigénových alebo PCR testov,“ informovalo vedenie nemocnice.

Technické služby sa pustia do dezinfekcie budov

Vyučovanie v mestských školských zariadeniach sa uskutočňuje podľa radnice v štandardnom režime. „Na Základnej škole Mojmírova je jedna trieda od 21. septembra v karanténe. Centrum voľného času je v nezmenenej prevádzke. Samotesty boli do škôl distribuované 23. septembra,“ uviedol krízový štáb.

Radnica okrem toho prostredníctvom technických služieb mesta dezinfikuje pribežne všetky budovy v pôsobnosti podniku. Ide o domy smútku, administratívnu budovu, kvetinárstvo i objekt na skládke komunálneho odpadu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti