eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

Zjednodušuje problém v zdravotníctve? Čaputová hovorí o chybe v komunikácii medzi vládou a lekármi

Formálny prísľub vlády o splnení požiadaviek lekárov by mohol uspokojiť obe strany „konfliktu“. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Zhodli sa, že je potrebné najmä zlepšiť komunikáciu na oboch stranách.

Nadrezortná problematika

Hlava štátu podotkla, že minister zdravotníctva je len jeden z „hráčov“ a problematika je nadrezortná. „Je dobré, aby premiér alebo vláda urobila krok, ktorý bude nielen slovným prísľubom, ale ho formalizuje, napríklad v podobe memoranda alebo iného verejného prísľubu lekárom,“ skonštatovala prezidentka. Verí, že vláda nájde vôľu na formalizáciu a že lekári taký krok prijmú. „Práve vzájomné deklarovanie vôle by mohlo byť niečo, čo by uspokojilo obe strany konfliktu,“ doplnila hlava štátu.

Je problém v komunikácii?

Prezidentka sa minulý týždeň stretla aj s predstaviteľmi zdravotníckych stavovských organizácií, navštívila tiež niektoré regionálne nemocnice. „Z všetkých stretnutí, ktoré som absolvovala, mám pocit, že to, čo je potrebné predovšetkým zlepšiť, je komunikácia,“ uviedla. Súhlasí s ňou aj Lengvarský. „Tá úroveň možno nie je dostatočná pre všetkých, takže komunikácia možno má byť o niečo častejšia. O to sa budeme snažiť,“ doplnil.

Prezidentka ubezpečila, že Lengvarský ju oboznámil s konkrétnym plánom aj termínmi, ako dosiahnuť ciele, ktoré požadujú lekári. Obaja vnímajú požiadavky ako legitímne a reflektujúce súčasnú situáciu v sektore. Otázka času splnenia jednotlivých požiadaviek je podľa Lengvarského individuálna a záleží od konkrétnej požiadavky.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zjednodušuje problém v zdravotníctve? Čaputová hovorí o chybe v komunikácii medzi vládou a lekármi

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti