eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

Zhadzovala nadriadeného pred sestrami? O tomto šéf “kollárovej” nemocnice ubezpečoval Mikulca!

 Výhrady voči spôsobu práce a niektorým rozhodnutiam námestníčky pre ošetrovateľstvo Márie Idešicovej mali byť podľa rezortu v minulosti komunikované osobným rozhovorom aj oficiálnym zápisom na porade vedenia.

Žiadna zdravotná sestra ani iný zdravotnícky personál neboli z funkcie prepustení a ani im neboli odobraté koncoročné odmeny v súvislosti s hospitalizáciou predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina). Ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) o tom na sobotnom (12. 12.) stretnutí ubezpečil generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej. Informovala o tom hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Delej: Toto je z dlhodobého hľadiska neudržateľné

“Námestníčka pre ošetrovateľstvo je súčasťou vedenia nemocnice a je tou osobou, ktorá má prezentovať a vysvetľovať ciele a zámery vedenia nemocnice zamestnancom – v tomto prípade zdravotným sestrám. Rozhodnutia by mala prezentovať tak, aby boli zrozumiteľné a pochopiteľné pre zdravotné sestry. Ak však opakovane spochybňuje autoritu nadriadeného smerom k zamestnancom a nie je mediátorom, ktorý dokáže vysvetliť, zdôvodniť a byť oporou obom stranám, je to z dlhodobého hľadiska neudržateľné,” komentoval šéf bratislavskej nemocnice.

Námestníčke ponúkli viaceré pracovné pozície

Doplnil, že nikdy nespochybňoval odborné znalosti a dlhoročné skúsenosti Idešicovej, preto sa rozhodol situáciu riešiť jej odvolaním, ale nie výpoveďou. Tvrdí, že jej ponúkli viaceré pracovné pozície, o čom mala v písomnom stanovisku informovať aj vedúcu personálneho a mzdového oddelenia.

Delej tvrdí, že v stanovisku je zároveň uvedené, že námestníčka pre ošetrovateľstvo sa sama rozhodla neprijať žiadnu z uvedených pozícií a požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou. “Tá bola následne uzatvorená na jej žiadosť a za korektných podmienok,” dodal.

Idešicová počas týždňa informovala, že po kauze týkajúcej sa konfliktu Kollára, končí vo svojej funkcii. Tvrdí, že problémy s jej prácou sa objavili až po hospitalizácii šéfa parlamentu. V nemocnici odpracovala 35 rokov, ako námestníčka pôsobila od roku 2002.  Osobnú spoveď námestníčky sme zverejnili v piatok.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport