eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. foto: tasr

Ženy nad štyridsať si budú musieť za interrupciu zaplatiť, odklepol Krajčí!

V čase najtvrdšej korony si naši štátnici našli čas a bez verejného informovania prijali vyhlášku, ktorá určitej skupine žien priamo zasahuje do života.

Ministerstvo zdravotníctva prijalo v sobotu vyhlášku, podľa ktorej si ženy nad štyridsať rokov budú hradiť interrupciu samy. Doteraz ju preplácala v určitých prípadoch poisťovňa. Nad istú vekovú hranicu to nebude platiť. Novinka pobúrila bratislavského župana Juraja Drobu (49): „Výsledok bude aj to, že sociálne slabšie ženy si ju nebudú môcť dovoliť, keďže jej cena je v stovkách eur. Podobne ako v Poľsku budú vyhľadávať lacné a nebezpečné spôsoby. Prvou a poslednou úlohou Ministerstva zdravotníctva by mala byť predsa ochrana zdravia. Štát by mal týmto ženám pomôcť, nie im ťažkú situáciu ešte zhoršovať,” uviedol na svojom oficiálnom profile.

Návrat inkvizície?

„Druhá vec je, že teraz má ministerstvo na práci určite dôležitejšie veci, napríklad kolabujúce nemocnice a očkovanie. Ale ak si už našli čas venovať sa uprostred pandémie interrupciám, radšej nech sa zamerajú na osvetu a predchádzanie nechceného tehotenstva, tam máme rezervy. Na interrupciu by však mala mať právo každá žena, zadarmo a ideálne bez traumatizovania spoločnosťou. Konzervatívni kresťania nás však ťahajú opačným smerom. Po tejto vyhláške a posledných vyhláseniach pani Záborskej na túto tému ma už neprekvapí ani návrat inkvizície. A veľmi sa divím bývalej kolegyni a expertke, súčasnej štátnej tajomníčke pani Ježíkovej, že je ochotná dať pod toto svoj podpis,” nešetril Droba kritikou.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.