eReport.sk
Zeman po návšteve Slovenska
Český prezident Miloš Zeman a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, foto:tasr

Zeman po návšteve Slovenska: Verím, že s mojím nástupcom budú pokračovať naše dobré vzťahy

Zeman po návšteve Slovenska. Prezident ČR Miloš Zeman verí, že s jeho nástupcom budú pokračovať veľmi dobré vzťahy so Slovenskom. Uviedol to v rámci tlačovej konferencie v utorok počas svojej rozlúčkovej návštevy Slovenska, ktorá sa v týchto dňoch koná vo Vysokých Tatrách. V jej úvode sa stretol so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Zeman po návšteve Slovenska.

„Vzťahy medzi nami sú nielen bezproblémové, povedal by som, že sú dokonca skvelé. Prajem Slovensku, aby vyriešilo svoje vnútropolitické problémy. Keď sa na to pozeráme zvonku, vyzerá to ako príliš dynamický vývoj. V Českej republike sme zažili podobné obdobia a vždy sa nám to podarilo vyriešiť diplomatickou cestou,“ uviedol Zemana. Ocenil, že slovenská prezidentka ho ako jedna z mála politikov prišla navštíviť do nemocnice. Dodal, že práve v tej chvíli sa ukázala jej ľudskosť, ktorú si na nej váži najviac. „Stretol som sa s množstvom politikov, ktorí tú ľudskosť nemali a väčšinou zle skončili. Verím, že pani prezidentka sa aj vďaka tomu zapíše ako do slovenskej, tak aj európskej či svetovej politiky,“ skonštatoval.

„Verím, že s mojím nástupcom budú pokračovať naše dobré vzťahy“

Čaputová ocenila, že si na rozlúčkovú návštevu vybral práve Vysoké Tatry. „Táto návšteva je výnimočná práve tým, že je posledná pri výkone funkcie pána prezidenta aj z hľadiska našej spolupráce. Počas štyroch rokov je toto stretnutie naše trináste v poradí. Som vďačná za spoluprácu, ktorú sme počas tohto neľahkého obdobia mali. Mnohokrát sme mali aj rozdielne názory na niektoré veci, veľmi si však cením, že sme sa o nich vždy mohli porozprávať vo veľmi otvorenej a vzájomne sa rešpektujúcej atmosfére,“ zhodnotila Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý náčelník generálneho štábu a novozvolený prezident ČR Petr Pavel.
  2. Petr Pavel počas tlačovej konferencie.
  3. Ide o politickú nezrelosť?
  4. V tomto má jasno!

Čaputová vyzvdihla kvalitu vzájomných vzťahov

Vyzdvihla kvalitu česko-slovenských vzťahov, ktorá sa podľa nej ukázala najmä v situáciách, keď si bolo potrebné navzájom pomáhať. „Česká republika velí mnohonárodnej bojovej skupine na Slovensku, spolu s Poľskom chráni naše nebo, slovenskí hasiči pomáhali pri ničivých požiaroch v Čechách a našli by sme mnoho iných príkladov, keď vzájomná pomoc bola samozrejmosťou,“ dodala prezidentka, ktorá verí, že tejto oblasti budú obe krajiny pokračovať aj naďalej.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zeman po návšteve Slovenska: Verím, že s mojím nástupcom budú pokračovať naše dobré vzťahy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti