eReport.sk
Tajné stretnutie so šéfom tajných
Zelenskyj pri návšteve USA. foto:tasr

Zelenskyj sa chystá pomáhať: TOTO Ukrajina poskytne Turecku!

Zelenskyj sa chystá pomáhať. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok oznámil, že Ukrajina je pripravená poskytnúť pomoc obyvateľom juhovýchodného Turecka po nočnom zemetrasení. Denník The Guardian sa odvoláva na Zelenského vyjadrenie na Twitteri.

Zelenskyj sa chystá pomáhať

Prezident v mene Ukrajiny vyjadril sústrasť rodinám obetí a zraneným zaželal skoré uzdravenie. „V tejto chvíli stojíme pri našich priateľoch, Turkoch, a sme pripravení poskytnúť potrebnú pomoc,“ napísal na Twitteri.

Ukrajina chce vyslať skupinu záchranárov

Podľa ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu je Ukrajina pripravená vyslať do Turecka veľkú skupinu záchranárov, napísala agentúra AFP. „Úzko spolupracujeme s tureckou stranou pri koordinácii ich nasadenia,“ uviedol Kuleba sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Potrebujeme mier!
  2. K nešťastiu došlo dnes v noci
  3. Taliansko varuje pred cunami
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová prijala poverovacie listiny od štyroch nových veľvyslancov.

Prírodná katastrofa

Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo v noci na pondelok oblasť na juhovýchode Turecka blízko hraníc so Sýriou. Epicentrum sa nachádzalo severne od tureckého mesta Gaziantep. Otrasy bolo cítiť od tureckej metropoly Ankara cez Cyprus až po pásmo Gazy.

1200 obetí

Celkový počet obetí v Turecku a Sýrii stúpol na 1200 a zranenia utrpeli ďalšie tisícky osôb, uviedla agentúra AP. Pomoc v pondelok prisľúbili Turecku a Sýrii aj vrcholní predstavitelia Francúzska, Nemecka, Talianska, Severoatlantickej aliancie a EÚ.

Zdroj: tasr /The Guardian


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa chystá pomáhať: TOTO Ukrajina poskytne Turecku!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti