eReport.sk
Budú brať na vojnu aj deti
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj: Zo summitu NATO sa vraciame s dobrým výsledkom pre Ukrajinu


Vraciame sa domov s dobrým výsledkom pre našu krajinu a pre našich bojovníkov. Uviedol to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci na štvrtok počas návratu zo summitu NATO v litovskom Vilniuse. Vo vyjadrení na Twitteri tiež pripomenul posilnenie v oblasti zbraní.

„Čo je veľmi dôležité, počas dvojdňového summitu sme odstránili akékoľvek pochybnosti a nejasnosti o tom, či bude Ukrajina v NATO. Bude,“ povedal Zelenskyj. Dodal, že členské krajiny sa na tom dohodli a výrazná väčšina z nich to s vervou žiada.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Dostanú od Erdogana napokon zelenú?
  2. Putin tlačí na vládu
  3. Zaujímavé odlišnosti

Zelenskyj: Základ pre nové bezpečnostné zmluvy

Takisto pripomenul aj bezpečnostné záruky, ktoré Ukrajine poskytli. Označil ich za konkrétne garancie, ktoré potvrdila sedmička vrcholných demokracií sveta. „Na tomto základe teraz vybudujeme novú, právne záväznú architektúru dvojstranných bezpečnostných zmlúv s najmocnejšími krajinami,“ uviedol prezident.

Krajiny skupiny G7 – Británia, Francúzsko, Japonsko, Kanada, Spojené kráľovstvo, USA a Taliansko – v stredu v spoločnom vyhlásení prisľúbili Ukrajine „trvalú“ vojenskú podporu, aby jej pomohli v boji proti inváznym silám Ruska. Zelenskyj vyhlásenie uzavrel poďakovaním pre všetkých, ktorí vo Vilniuse „vyvinuli úsilie o jednotu v Európe„.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj: Zo summitu NATO sa vraciame s dobrým výsledkom pre Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne