eReport.sk
Zničí Leyenová Úniu?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka EK Ursula von der Leyenová. Zdroj: tasr/ap

Generál Viktorín: Zelenskyj žiada zakázanú kazetovú muníciu. A všetci mocní pritakávajú, ako keby nič!

Zbrane nie sú cesta k mieru! Generál Jozef Viktorín zo strany Republika, sa na sociálnej sieti vyjadril k bezpečnostnej konferencii v Mníchove. Ktorú by nielen on sám, nazval konferenciou o vojne.“ O mieri a bezpečí totiž nepadlo ani slovo. Zbrane, zbrane, zbrane. Tie to zabezpečia!

Mohlo by vás zaujímať

  1. Edelweiss je Edelweiss
  2. Zľava Peter Kmec (Hlas-SD), Juraj Krúpa (SaS), Tomáš Valášek (PS) a moderátor Richard Dírer.
  3. Francúzsky prezident Emmanuel Macron počas prejavu na otvorení 59. Mníchovskej bezpečnostnej konferencie v Mníchove 17. februára 2023.
  4. Bude si Ukrajina vyberať slovenskú vládu?

O vojne, či o mieri?

„Rokovania vôbec neboli o bezpečnosti, ale o vojne. Rečníci sa predháňali kto čo dodá na Ukrajinu a aké množstvo. Pokiaľ možno, už zajtra,“ skonštatoval generál Viktorín.

Quod licet Iovi, non licet bovi

„Úplnou katastrofou bola požiadavka ukrajinského predstaviteľa, ktorá sa dotýkala dodania kazetovej munície. Miesto toho, aby bol okamžite podrobený kritike, tak sa o tom diskutovalo! Pripomínam, že kazetová munícia je zakázaná podľa medzinárodného práva,“ poukázal člen hnutia Republika.

Mocní

Generál Jozef Viktorín to považuje za „scestné a zlé.“ Už len to, že Ukrajina žiada o niečo, o čom vie, že je to zakázané je nonsens. No nonsens pro ultra je to, že o tom mocní rokujú. Ako keby nič..

„Toto je ďalší príklad ako globálna bezpečnosť slúži mocným: USA, Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku… A ostatní? Prispôsobte sa, lebo my môžeme všetko a skoro všetko.“

Ohrozuje nás najmä hlúposť

Člen hnutia Republika poukázal na ešte závažnejší fakt. „Tento konflikt raz skončí, ale množstvo zbraní zostane. Možno u nášho suseda, možno inde. Toto je reálne nebezpečenstvo, na ktoré sa musíme pripraviť,“ napísal.

A je to podľa neho to, o čom by sme mali začať rozmýšľať. Miesto „plnenia všetkých želaní ukrajinských predstaviteľov. Ktorí o chvíľu kľudne môžu od svojich spojencov žiadať i jadrové zbrane.

Kedy bude dosť?

A generál Viktorín asi nie je ďaleko od pravdy. Nie je to tak dávno, čo Zelenského garnitúra vyhlasovala, že Ukrajina musí dostať tanky, inak nezvíťazí. O týždeň na to, už boli tanky málo, treba aj vojenské lode! Zatiaľ sme skončili pri bojových stíhačkách. čo bude o mesiac?..

„Takzvaná solidarita má hranice. Lebo sa môže stať, že už žiadna konferencia nemusí byť,“ skonštatoval generál Jozef Viktorín. A ja len dodávam, že nielen solidarita. Kiežby mala hranice i ľudská hlúposť..

A túžba po moci a sláve. A peniazoch. Lebo vojna je len biznis. A neskončí, kým sa na nej bude dať skvelo zarábať. Kto z týchto mocných myslí na civilistov? Aký je pomer pomoci humanitárnej a vojenskej?

Zdroj: FB J.Viktorín


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Generál Viktorín: Zelenskyj žiada zakázanú kazetovú muníciu. A všetci mocní pritakávajú, ako keby nič!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti