eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: Vlado Benko jr

Zbohom zdravý rozum: V Lotyšsku chcú konfiškovať autá s ruskými ŠPZ a – darovať ich Ukrajine!


Vlna odporu proti Rusku za jeho vojnu na Ukrajine je niekde taká veľká, že sa uchyľujú ku krokom, ktoré nemajú so zdravým rozumom nič spoločné. Do absurdna to dotiahli v Lotyšsku, ktoré bolo kedysi zväzovou republikou Zväzu sovietskych socialistický republík (ZSSR), kde začínajú platiť zmeny, ktoré umožňujú konfiškovať autá s ruskými ŠPZ. A – darujú ich Ukrajine!

Šialené gesto solidarity s Ukrajinou

V Lotyšsku začali dnes platiť zmeny a doplnenia zákona o cestnej premávke, podľa ktorých je zakázaná premávka áut s ruskými poznávacími značkami. Úrady takéto autá budú môcť skonfiškovať. Do 14. februára boli lotyšskí majitelia takýchto vozidiel povinní získať buď miestnu registráciu alebo takéto autá vyviezť z územia krajiny, informovala o tom podľa TASR stanica Rádio Sloboda (RFE/RL).

Za neoprávnené používanie vozidla s ruskou ŠPZ, ktoré nie je registrované v Lotyšsku, v cestnej premávke môže byť uložená aj pokuta od 750 do 2000 eur, uviedol minulý týždeň lotyšský minister vnútra Ryhards Kozlovskis. Výnimku budú mať diplomatické autá a osoby, ktoré cez Lotyšsko len tranzitujú a nezostanú na jeho území dlhšie ako jeden deň.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ilustračné foto
  2. Stret armád
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.

Tranzit cez Lotyšsko však musí majiteľ auta vopred nahlásiť na oficiálnej stránke. Kozlovskis dodal, že v súvislosti s platnosťou zmien polícia neplánuje špeciálne razie, ale určite bude konať, keď zaznamená vozidlo s ruskou ŠPZ v premávke. Ako informoval spravodajský web Delfi, zhabané autá môžu byť odovzdané Ukrajine ako gesto solidarity.

Zmeny a doplnenia zákona o cestnej premávke v Lotyšsku boli prijaté v novembri minulého roka. Predtým, v septembri, Riga zakázala vstup do krajiny autám s ruskými poznávacími značkami. Na jeseň minulého roka zastavili vjazd ruských áut všetky krajiny EÚ hraničiace s Ruskom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zbohom zdravý rozum: V Lotyšsku chcú konfiškovať autá s ruskými ŠPZ a – darovať ich Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne