eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin v rozhovore s Carlsonom: Nechceme vojnu s inými krajinami. Ukrajina nás nemôže poraziť!

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že poraziť Rusko na Ukrajine je „nemožné“ a že NATO musí akceptovať územné zisky Ruska na Ukrajine. Uviedol to v rozhovore pre amerického moderátora talkshow Tuckera Carlsona, ktorý bol jeho prvým s americkým novinárom odvtedy, ako ruská armáda pred takmer dvoma rokmi rozpútala vojnu na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. O zlých politikoch a modlách
  2. Vojna na Ukrajine už dávno nemusela byť
  3. Hrozba pre svetový mier
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Rozhovor s Tuckerom

Ako informovala agentúra Reuters, asi dvojhodinový rozhovor sa uskutočnil v utorok v Moskve a vo štvrtok bol odvysielaný na webe Tuckercarlson.com. Putin počas neho hovoril po rusky, jeho odpovede boli dabované do angličtiny.

Putin v rozhovore potvrdil, že Rusko bude bojovať za svoje záujmy, ale nemá záujem rozširovať vojnu do ďalších európskych krajín, ako sú Poľsko a Lotyšsko.

„Prečo by sme to robili? Jednoducho nemáme záujem,“ vyhlásil.

Na otázku, či si vie predstaviť scenár, v ktorom by poslal ruských vojakov do Poľska – člena aliancie NATO, Putin odpovedal: „Len v jednom prípade: ak Poľsko zaútočí na Rusko“.

Nemôžete nás poraziť

V rozhovore Putin obhajoval svoje rozhodnutie napadnúť vo februári 2022 Ukrajinu. Pripomenul tiež, že vo svete sa hovorí o spôsobení strategickej porážky Rusku na bojisku. Uviedol však, že podľa jeho názoru to „už zo samotnej definície nie je možné“.

Putin si podľa svojich slov myslí, že Západ si teraz uvedomuje, že Rusko nebude porazené – napriek pomoci Ukrajine zo strany USA, Európy a NATO.

Mier bez zbraní nebude

Americkému Kongresu, kde sa republikáni ovládaní exprezidentom Donaldom Trumpom čoraz viac zdráhajú podporovať Ukrajinu zbraňami a inou vojenskou pomocou, Putin odkázal, že ak chcú zastaviť boje, musia Ukrajine prestať dodávať zbrane.

V odpovedi na otázku o možnej zmene vo vedení USA po prezidentských voľbách, kde sa očakáva súboj demokrata Joea Bidena proti Trumpovi, Putin naznačil, že očakáva len malú zmenu.

Kremeľ uviedol, že Putin súhlasil s rozhovorom s Carlsonom, pretože prístup tohto bývalého moderátora Fox News sa líši od „jednostranného“ spravodajstva o konflikte na Ukrajine zo strany mnohých západných spravodajských kanálov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin v rozhovore s Carlsonom: Nechceme vojnu s inými krajinami. Ukrajina nás nemôže poraziť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre