eReport.sk
Milan Kňažko v štúdiu televízie Joj počas relácie Sedem.
Milan Kňažko v štúdiu televízie Joj počas relácie Sedem. Reprofoto: joj.sk

VIDEO Kéry Kňažkovi: Ako demokrat by ste mali rešpektovať voľby. Vy ste skôr len hovorcom liberálnej kaviarne!

Zbláznili sa! Hovorí poslanec NR SR a člen strany Smer Marián Kéry. Reagoval tak na vyjadrenie Milana Kňažka, v ktorom uviedol aj to, že „treba aj porušiť Ústavu Slovenskej republiky,“ len aby sa nedostali občanmi riadne zvolení politici k moci.“ Poslanec zo Smeru ale zhodnotil aj našich súčasných „demokratických politikov,“ ako si oni sami radi hovoria.

Zbláznili sa!

„Milan Kňažko sa pre portál aktuality.sk vyjadril, že sa vraj celkom vážne zamýšľa nad tým, že možno je lepšie riskovať porušenie Ústavy zo strany prezidentky, ako vymenovať nominantov Roberta Fica do ním vedenej novej vlády. Oni sa dočista zbláznili.

Myslím nielen na Kňažka, ale aj na mnohých ďalších politikov PS, Sasky, OĽaNO, rôznych aktivistov ako Michal Havran z bratislavskej kaviarne či novinárov z liberálnych médií. Do pozície jedného z ich „hovorcov“ sa stavia práve Milan Kňažko,“ začal Kéry zostra.

Demokracia našich „demokratov

„Milan Kňažko je „demokrat“, ktorý nerešpektuje výsledky demokratických parlamentných volieb. Čo iné z jeho vyjadrení vyplýva? Len to, že by najradšej zrušil voľby, alebo vymenil národ, keďže ten nehlasuje podľa predstáv hereckého majstra.

Vážený pán Kňažko, čo vám tak zaslepuje oči? Prečo ste rovnako, ako kádrujete nominantov budúcej vlády, ktorým zjavne ani nechcete dať šancu, aby potvrdili skutkami dôveru od občanov, nehodnotili členov bývalých vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera?,“ pýta sa poslanec parlamentu.

Doteraz bolo všetko v poriadku?

„Zaslepený nenávisťou voči Robertovi Ficovi, nevadil Vám a rovnako prezidentke Čaputovej, bývalý kaderník na poste ministra školstva, bábkoherečka na pozícii ministerky investícií a regionálneho rozvoja, ani taký bývalý agent ŠTB ako minister životného prostredia. Áno, pri tom poslednom hovorím o Jánovi Budajovi.

Veď mu to do očí vykričal v televíznej diskusii aj jeho dlhoročný súputník Peter Zajac! A takýto nominant, ako kandidát na ministra, čuduj sa svete, nevadil. Prečo asi? Či o spomínaných rozhodovali iné, subjektívne, politikou ovplyvnené záujmy?,“ zamýšľa sa člen Smeru.

Pani Natália

„Pán Kňažko, keďže ste herec, skončím s najneviditeľnejšou ministerkou/ministrom slovenských vlád od roku 1989, exministerkou kultúry Natáliou Milanovou. Tá mala akú relevantnú kvalifikáciu na post ministerky kultúry?

Že jazdila na koňoch a schádzala sa s ľuďmi ako Peter Tóth a písala statusy, na ktoré by bol hrdý aj Marián Kotleba?,“ pokračoval ďalej.

A je pravda, že pani Miľanová z OĽANO, bola po Veronike Remišovej aj úplne najneschopnejšou, čo sa týka vedenia ministerských rezortov. Čo je pri fakte, že dámam sekundoval celebritný kaderník, predavač vodky, či plagiátor, „obdivuhodné..“

O povinnostiach a kompetenciách prezidentky

„Chcem veriť tomu, že prezidentka Zuzana Čaputová nepodľahne tlakom politických aktivistov ako ste aj Vy, ktorí burcujú verejnosť a zjavne nerešpektujúc výsledky volieb, najradšej by boli, keby sa premiérom stal Šimečka z PS.

Ktorý by si, naďalej chodil po pokyny na americkú ambasádu. Prezidentka sa k návrhom na ministrov samozrejme môže vyjadrovať a môže aj v zákonom stanovených pravidlách kandidáta odmietnuť. Ale to zdôvodnenie nesmie byť politické.

V kontexte týchto okolností teda vyznieva jej vyjadrenie o prípadnom nevymenovaní obvinenej osoby na ministerský post nie ako objektívne, ale ako politické rozhodnutie.

„A to je v zmysle judikatúry Ústavného súdu SR pri posudzovaní daných kandidátov neprípustným kritériom.
Prezidentka Čaputová môže v zákonom stanovených prípadoch odmietnuť kandidáta, ale musí to náležite odôvodniť.“

„A Milan Kňažko? Ten by si mal spomenúť, ako s Jánom Budajom burcovali v novembri 1989 ľudí na námestiach a spolu sa dožadovali slobodných volieb. Je to paradox, že ten, ktorý slobodné voľby chcel, by ich teraz najradšej zrušil.

Koľko ľudí na svete by dokázalo urobiť takýto názorový obrat? Ak by niekto písal novú knihu o prevracaní kabátov, Kňažkov príklad je doslova učebnicový,“ uzavrel poslanec NR SR.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kéry Kňažkovi: Ako demokrat by ste mali rešpektovať voľby. Vy ste skôr len hovorcom liberálnej kaviarne!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie