eReport.sk
Namiesto štátu museli detským onkologickým pacientom opäť pomáhať dobrosrdeční Slováci. Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Zbierka na auto pre detských onkologických pacientov bola úspešná, výzva však pokračuje

Slovenské zdravotníctvo krváca. Formulka známa už dlhé roky, preto je smutné, že sa za ten čas na tom nič nezmenilo, hoci o tom majú politici pred voľbami plné ústa. Ich plané sľuby teda suplujú bežní ľudia zbierkami, ktoré pomáhajú získať to, o čo by sa mal postarať štát. Tak, ako v prípade zbierky na kúpu nového auta pre deti s onkologickými ochoreniami. Na druhej strane je smutné, že na odmínovací robot Božena 5 pre Ukrajinu prispelo až 7300 štedrých darcov sumou 650-tisíc eur, kým pre naše deti sa ledva vyzbierala oveľa menšia suma na tak potrebné auto.

Vyzbierať treba ešte peniaze na PHM

Občianske združenie (OZ) Svetielko nádeje dosiahlo cieľ verejnej zbierky na kúpu nového auta do svojej prepravnej služby pre deti s onkologickými ochoreniami. Projekt ďalej pokračuje s cieľom vyzbierať financie na ročné náklady na pohonné látky. TASR o tom za OZ informovala Katarína Michalčíková. Svetielko nádeje na kúpu nového auta pre detských onkologických pacientov vyzbieralo 45-tisíc eur. Združenie pôsobiace pri banskobystrickej nemocnici bezplatnú prepravu na hospitalizácie, ambulantnú liečbu a kontrolné vyšetrenia poskytuje deťom s onkologickým ochorením od marca 2008.

„Vyčerpávajúca liečba chemoterapiou a rádioterapiou okrem rakoviny ničí aj obranyschopnosť organizmu dieťaťa. Vzhľadom na oslabenú imunitu je dôležité, aby detskí pacienti necestovali v hromadnej doprave alebo v zbernej sanitke s inými chorými ľuďmi. Aj bežné bakteriálne a vírusové ochorenia skomplikujú liečbu, ktorou deti prechádzajú,“ vysvetlil detský onkologický lekár a predseda Svetielka nádeje Pavel Bician.

Related Posts

  1. Slováci by obmedzili najmä nákup oblečenia, ale zvažujú aj potraviny.
  2. Toto si myslia Slováci

Projekt združenia ďalej pokračuje s cieľom vyzbierať sumu dvakrát 10-tisíc eur, čo predstavuje približné náklady na pohonné látky v prepravnej službe na dva polroky. Výzvu podporili aj kondičný tréner Maroš Molnár a pretekár Rastislav Chvála, ktorí si v rámci podpornej kampane v piatok 20. októbra zmerali sily v automobilových pretekoch na letisku Čerín – Čačín pri Banskej Bystrici. Verejnosť sa do zbierky môže zapojiť do 7. novembra prostredníctvom crowdfundingovej kampane na platforme StartLab.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zbierka na auto pre detských onkologických pacientov bola úspešná, výzva však pokračuje

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre