eReport.sk
zavedenie sankcií voči Maďarsku
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: tasr

Slovinský denník žiada okamžité zavedenie sankcií voči Maďarsku: Orbán predstavuje morálne dno!

Zavedenie sankcií voči Maďarsku. To žiada slovinský denník Delo. Svoj apel zdôvodnil dlhodobým porušovaním zásad právneho štátu režimom maďarského premiéra Viktora Orbána. A tiež vetovaním balíka finančnej pomoci EÚ pre Ukrajinu zo strany Budapešti. TASR o tom informuje na základe správy agentúry STA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je zločin ako zločin?
  2. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  3. Je dôležitejšia vojna alebo mier?

Zavedenie sankcií voči Maďarsku

„EÚ môže nájsť iný spôsob ako financovať Ukrajinu, ale ak nepodnikne kroky voči Maďarsku, bude ju to stáť veľa,“ napísal denník Delo, ktorý patrí medzi najpredávanejšie noviny v Slovinsku.

„V prípade nečinnosti v tejto otázke sa ešte viac oslabí už aj tak krehká dôvera Európanov voči Bruselu,“ varuje slovinský denník.

Orbán porušuje zákony

Maďarský premiér Viktor Orbán podľa denníka dlhodobo, opakovane a bez následkov prekračuje hranice porušovaním zásad právneho štátu. Využíva pritom slabiny EÚ a oportunizmus mnohých jej lídrov. EÚ by nemala byť k Budapešti zhovievavá. Keďže narušovanie právneho štátu ohrozuje samotné základy Únie, uvádza slovinský denník.

Morálne dno

„Vydieranie zo strany Budapešti, ktoré bráni EÚ schváliť lacné úvery Ukrajine v čase, keď sa snaží zvládnuť zimu, je Orbánovým morálnym dnom,“ píše sa v článku s titulkom „Maďarské hry s EÚ musia skončiť.“

Maďarské veto

Maďarsko v utorok na rokovaní ministrov financií EÚ (Ecofin) vetovalo balík finančnej pomoci EÚ pre Ukrajinu v hodnote 18 miliárd eur. Prinútilo tak Európsku komisiu a ostatné členské krajiny hľadať alternatívne riešenie ako zabezpečiť, aby Kyjev už v januári dostal prvú tranžu očakávanej pomoci.

Pôžičky

Maďarský premiér sa vyjadril k pôžičkám Bruselu, ktoré presadila predsedníčka EK, nedávno. “Nielen naše deti, ale aj naši vnuci ponesú následky” povedal. Podotkol, že okrem toho budú všetky členské štáty platiť za tie, ktoré sa vďaka pôžičkám pre Ukrajinu dostanú do platobnej neschopnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovinský denník žiada okamžité zavedenie sankcií voči Maďarsku: Orbán predstavuje morálne dno!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti