eReport.sk
Je dôležitejšia vojna alebo mier?
Maďarský minister zahraničného obchodu a zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: tasr

VIDEO Nežijeme v normálnom svete! Szíjjartó pre Maďarov komentoval stretnutie s Ficom

Nežijeme v normálnom svete! Szíjjartó po stretnutí s Ficom zverejnil na sociálne sieti komentované video z centrály strany Smer-SD.

Keď krajiny v rámci Vyšehradskej štvorky (V4) konali spoločne, darilo sa im presadzovať ich záujmy. Tento formát má zmysel pre Slovensko aj Maďarsko. Predseda strany Smer-SD Robert Fico to uviedol po bilaterálnom stretnutí s ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom.

VIDEO Szijjártó zverejnil video so slovami: „Takéto časy dnes žijeme…“

Zdroj: fb/szijjarto.peter.official

Fica mrzí, že Slovensko nedáva spolupráci v rámci V4 žiadnu dynamiku. Maďarsko má podľa Szijjártóa záujem na tom, aby spolupráca v rámci tejto skupiny pokračovala. „Máme veľkú radosť z toho, že aj na Slovensku sú vynikajúci priaznivci tejto myšlienky. Ďakujem Ficovi za podporu v tejto otázke,“ poznamenal.

Stretnutia v atypickom formáte

Szijjártó po tlačovke s Ficom zverejnil na sociálnej sieti aj video zo spoločného stretnutia s trojnásobným expremiérom Slovenska. V ňom okrem iného predovšetkým pre občanov Maďarska zdôraznil, že „nežijeme v normálnom svete“.

Pred novinármi sa na centrále Smeru-SD šéf maďarskej diplomacie prezentoval ako člen pravicovej vlády, ktorý stojí pred dekoráciou, na ktorej stojí nápis sociálna demokracia. „Všetko toto potvrdzuje slová ministerského predsedu (Viktora Orbána – pozn. red.), že niekedy nastávajú stretnutia v absolútne atypickom formáte. Avšak nežijeme v normálnom svete,“ podčiarkol maďarský minister vo videu.

Ak by neboli kvóty, boli by tu desaťtisíce migrantov

Zároveň pripomenul, že naša každodenná bezpečnosť čelí ohrozeniu. A to práve v našom stredoeurópskom regióne. „Najväčším úspechom V4 v európskom priestore bolo to, že sa nám podarilo odmietnuť kvóty vzťahujúce sa na prijímanie migrantov. Ak by sa nám to nepodarilo presadiť, čelili by sme v našich krajinách náporu desaťtisícov migrantov, “ zdôraznil vo videu z centrály Smeru Szíjartó.

Šéf maďarskerj diplomacie zároveň poukázal na dôležitosť toho, aby si krajiny EÚ zachovali suverenitu a sústredili sa pritom aj na vlastné národné záujmy. Teda na záujmy svojich občanov.

VIDEO Celá tlačovka Roberta Fica so šéfom maďarskej diplomacie Péterom Szijjártóom

Zdroj: fb/robertficosk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nežijeme v normálnom svete! Szíjjartó pre Maďarov komentoval stretnutie s Ficom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti