tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Poslanec Erik Ňarjaš (OĽANO). Foto: FB

Zapózoval si a fotku aj zdieľal! Zneužil poslanec OĽaNO testovanie na kšeft?

Poslanec Národnej rady (NR) SR Erik Ňarjaš (OĽANO) bude zrejme musieť vysvetľovať, prečo bol na sociálnej sieti súčasťou reklamy propagujúcej energetický nápoj. V súvislosti s fotografiou istej spoločnosti vyrábajúcej energetické nápoje, na ktorej pózuje poslanec, podala Transparency International Slovensko (TIS) podnet Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií.

Ňarjaš mal podľa TIS porušiť zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Podľa zákona totiž nesmie používať svoju osobnosť na reklamu. Predseda výboru Boris Susko (Smer-SD) vo štvrtok uviedol, že zatiaľ tento podnet neeviduje.

Propagáciu nápoja spojil s pilotným testovaním

Koncom októbra mala podľa TIS spoločnosť zverejniť na svojom profile výzvu. „Buďte zodpovední ako správni piloti. Príkladom ide aj Erik Ňarjaš, ktorý rovnako ako my rozhodne nevynechá pilotné testovanie v priebehu nadchádzajúceho víkendu,“ píše sa v úvode výzvy. Z príspevku je podľa TIS zrejmé, že spoločnosť chce presadiť na trhu svoj nový produkt – energetický nápoj.

Ňarjaš na fotografii pózuje pred automobilom oblepeným reklamou, zároveň balenie nápoja aj drží na pleci. Súčasťou reklamy bola aj výzva na účasť na celoplošnom testovaní. TIS tvrdí, že pokiaľ aj boli pohnútky poslanca altruistické a smerovali k motivácii ľudí na účasť na testovaní, z fotografie to nijakým spôsobom nevyplýva. Poslanec týmto konaním navyše podľa TIS priniesol určitú výhodu svojmu obchodnému partnerovi, ktorý vystupuje ako spoločník vo firme.

Zdroj: tasr, foto: FB/E. Ňarjaš


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zapózoval si a fotku aj zdieľal! Zneužil poslanec OĽaNO testovanie na kšeft?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku