eReport.sk
Putin tlačí na vládu
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin: Rusko bojuje za svoju históriu a územie. Západ je spolupáchateľom vojnových zločinov!

Západ je spolupáchateľom. Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že Rusko bojuje na Ukrajine za svoje „historické územia“. Uviedol to na štátom organizovanom zhromaždení v Moskve, ktoré sa oficiálne konalo pri príležitosti štátneho sviatku, „Dňa obrancov vlasti,“ pripadajúceho na 23. februára. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu
  3. Na Západe nič nové

„Od velenia armády som práve počul, že práve teraz prebiehajú boje o naše historické územia a o náš ľud,“ povedal Putin v krátkom prejave pred tisíckami ľudí mávajúcimi ruskými vlajkami na moskovskom štadióne Lužniki.

Vyzdvihol tiež ruských vojakov, ktorí podľa neho na Ukrajine „hrdinsky a odvážne“ bojujú.

Na štadióne sa konal aj koncert. Jeho súčasťou boli ďalšie vlastenecké vystúpenia ruských osobností.

Západ je spolupáchateľom

„Západné krajiny sú spolupáchateľmi vojnových zločinov na Ukrajine,“ uviedol vo svojom príhovore Kremľom dosadený líder tzv. Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin.

Rusko podľa Putina robilo všetko pre to, aby vyriešilo situáciu na Donbase na východe Ukrajiny mierovou cestou. Už v roku 2014 mal Západ podporiť na Ukrajine „protištátny prevrat.“ A od tej doby sa Ukrajinci stali vazalmi Západu.

„Zodpovednosť za podnecovanie ukrajinského konfliktu, za eskaláciu a za nárast počtu obetí leží celá na pleciach Západu a samozrejme kyjevského režimu. Na súčasnom ukrajinskom režime, pre ktorý je ukrajinský národ cudzí,“ vyhlásil Putin pri svojom včerajšom prejave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Rusko bojuje za svoju históriu a územie. Západ je spolupáchateľom vojnových zločinov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php