Zatiaľ nie je celkom jasné, ako sa značka medzi zbrane dostala. Hovorkyňa slovenskej polície však v tejto súvislosti skonštatovala, že polícia v rámci svojej činnosti získala informáciu, že mohlo dôjsť k ohrozeniu určitej osoby.
Izrael pred niekoľkými dňami zverejnil na sociálnej sieti video z prehliadky domu v Gaze. Je na ňom vidieť množstvo zbraní a granátov. Pozornosť však upúta najmä slovenská automobilová poznávacia značka z okresu Košice. Zatiaľ nie je jasné, ako sa tam dostala. Izraelčania upozornili, že veci našli vojaci v izbe, ktorá mala slúžil ako sklad zbraní.
Záhada košickej značky
Televízia Joj zistila, že firma Business Lease, ktorá sa zaoberá predajom automobilov, inzerovala s týmto evidenčným číslom vozidlo Peugeot Partner. V roku 2018 kúpila túto malú dodávku právnická osoba a vozidlo bolo inzerované ešte v októbri 2021. „Druhého novembra 2021 bolo odhlásené a vozidlo už nikto nikdy nevidel,“ uviedla televízia.
Mohlo by vás zaujímať
Päťmiestne vozidlo bolo registrované v Košiciach a podľa záznamov nebolo odcudzené. Malo najazdených 187 tisíc kilometrov a jeho hodnota bola 19 tisíc eur. Poisťovňa naň neevidovala žiadnu poistnú udalosť. Ďalší osud vozidla nie je známy. Jeho evidenčné číslo sa objavilo až v týchto dňoch na spomínanom videu izraelskej armády na platforme X (bývalý Twitter).
Hovorkyňa slovenskej polície Denisa Bárdyová v tejto súvislosti skonštatovala, že polícia v rámci svojej činnosti získala informáciu, že mohlo dôjsť k ohrozeniu určitej osoby. „Situáciu sme nepodcenili a z vlastnej iniciatívy sme kontaktovali nič netušiacu osobu, ktorá o svojom ohrození nemala žiadne poznatky, aby sme preverili možné riziká a prípadne prijali opatrenia na jej ochranu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že ide o neverejné konanie polície. Viac informácií preto nie je možné poskytnúť.
Izrael v súčasnosti vojensky zasahuje v Pásme Gazy v snahe zničiť teroristické štruktúry hnutia Hamas, ktoré na území vládne. Robia tak v reakcii na útok Hamasu na Izrael zo 7. októbra, pri ktorom stovky až tisíce ozbrojencov prekonali bariéru medzi Pásmom Gazy a Izraelom a v izraelskom pohraničí zlikvidovali asi 1200 ľudí. 240 osôb mali uniesť do Gazy. Pri následnom masívnom bombardovaní Pásma Gazy a neskôr aj pozemnej operácii podľa úradov v Gaze zomrelo vyše 21 000 ľudí, z toho veľké množstvo detí a žien.
Zdroj: Joj, Twitter
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
VIDEO Záhada košickej poznávacej značky objavenej medzi zbraňami Hamasu