„Ideme zachrániť Slovensko!“ Máme tu ďalšiu časť obľúbenej relácie Bez cenzúry. Naše pozvanie do štúdia eReportu tentoraz prijal generál vo výslužbe, známy komentátor verejného diania na Slovensku a novopečený poslanec Národnej rady SR Ivan Ševčík. Člen strany SNS sa vyjadril k viacerým horúcim témam. K témam, ktoré poslednú dobu najviac rezonujú v našej spoločnosti.
Bude SNS stabilným článkom koalície?
Ivan Ševčík sa vyjadril i k prostej otázke. Prečo a z akého dôvodu, išiel do politiky. Okrem toho dal i jasne najavo všetkým pochybovačom, ktorí tvrdia, že pronárodne orientovaná strana SNS, ktorá je zložená z menších pronárodných strán, nebude stabilným prvkom súčasnej vládnej koalície.
Mohlo by vás zaujímať:
„Ja si myslím, že budeme stabilnou časťou koalície, pretože sme všetci išli do politiky s jedným cieľom. A to je zachrániť Slovensko, pozdvihnúť Slovensko a zachovať jeho štátnu suverenitu. Do slova a do písmena, niekedy aj negovať to zlo, ktoré prichádza z Európskej únie. Vidíme, že niekedy odtiaľ prichádzajú totálne nezmysli,“ hovorí Ševčík.
Vymyslení chránení svedkovia
Známi vyšetrovatelia NAKA Ján Čurilla, Pavol Ďurka a ďalší sú podozriví z toho, že zneužívali svoje právomoci verejného činiteľa na politickú objednávku bývalej vlády. Okrem toho majú vďaka bývalej vláde pozíciu tzv. nedotknuteľných. Ako je to možné, že z radových vyšetrovateľov, že sa stali v podstate tí, ktorí ovládajú našu krajinu? Príkladom toho je i incident spred pár mesiacov, kedy padla i hlava vtedajšieho ministra vnútra Ivana Šimka, ktorý mal poverenie od prezidentky viesť rezort v úradníckej vláde. Ten sa postavil proti vymenovaniu práve trestne stíhaného „čurillovca“ Ďurku za šéfa policajnej inšpekcie, ktorá paradoxne vedie voči nemu vyšetrovanie. Následne bol Pavol Ďurka napokon do tejto funkcii vymenovaný. Tesne pred voľbami, kedy bolo zrejme, že ich vyhrá vtedajšia opozičná strana Smer-SD, tak bol týmto vyšetrovateľom udelený status „chránených svedkov“. V praxi to znamená, že by nemali byť z ich funkcií vyhodení. Na tieto kroky reaguje aj Ivan Ševčík.
„Na mňa toto zaradenie týchto vyšetrovateľov, rovnako pôsobilo, že to všetko bolo účelové. Tesne pred voľbami a neviem pred kým sa chceli chrániť ako oznamovatelia, pretože celé to vedenie, ktoré bolo nad nimi, ktoré má nejakú tú personálnu právomoc, tak všetko boli ich ľudia. Musím povedať, že zákon o služobnom pomere nie je taký, že by sa dalo len tak niekoho vyhodiť, ale sú tam prísne pravidlá ako sa človeka „zbaviť“. Vôbec by to nebolo ľahké.“ Povedal.
Generál vo výslužbe ďalej dodáva: „Ďalej musím dodať, že úlohou policajta je práve vyhľadávanie tej protispoločenskej činnosti a majú to v popise pracovnej činnosti a sú za to platení. Dokonca využívajú všetky prostriedky, ktoré im polícia poskytuje t.j. služobné autá, evidencie, služobný preukaz. Čiže ozaj tu ide len o nejakú účelovosť.“
Opozícia chce vysloviť nedôveru ministrovi vnútra
Kroky nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý vyhodil politicky angažovaného policajného prezidenta Štefana Hamrana, či postavil mimo službu obvinených vyšetrovateľov „čurillovcov“ pobúrili opozíciu. Až tak veľmi, že sa hodlajú uberať k bizarnému kroku. Hnutie Progresívne Slovensko chce iniciovať mimoriadnu schôdzu Národnej rady, kde chcú nového ministra vnútra odvolať. Paradoxom, avšak na tom všetkom je, že vládna koalícia, ešte nedostala ani dôveru poslancov parlamentu. Ide tak buď o populistický krok, keďže sa vynárala kritika z vlastných radov voličov, že líder opozície, ktorým progresívne hnutie je, je od volieb absolútne neaktívne. Avšak, najviac pravdepodobné je to, že sú Michal Truban a ďalší poslanci PS právne a ústavne neznalí.
V rozhovore Bez cenzúry s Fedrom Flašíkom sa dozviete:
- Prečo nastal hejt mainstreamu po zverejnení výsledkov volieb?
- Čo si myslí o kroku a zdôvodnení pani prezidentky nevymenovať Rudolfa Huliaka za ministra?
- Aký bol dôvod bojkotu mimovládok voči Huliakovi?
- Bolo ťažké rozhodnutie zmeniť nomináciu na ministra životného prostredia?
- Bude klub SNS pevným článkom koalície?
- Aký má názor na zabezpečenie južnej hranice s Maďarskom?
- Sú migranti, ktorí ostali na Slovensku bezpečnostným rizikom?
- Aká je miera rizika teroristických útokov v EÚ v súvislosti s vojnovým konfliktom Izrael- Palestína?
- Má štát nejaké mechanizmy ako eliminovať takéto bezpečnostné riziká teroristických útokov?
- Je opodstatnená obava z rozšírenia organizovaného zločinu v EÚ zo strany zločineckých skupín hlavne z východu a to z Ukrajiny či Ruska?
- Potreba zmeny aj na Špeciálnej prokuratúre či Špecializovanému trestnému súdu?
- V akom stave máme bezpečnostné zložky štátu, ako napr. SIS, Vojenské spravodajstvo a NBÚ?
- Nastupuje pomsta a revanš ako tvrdia kritici vládnej koalície? – Ako vnímajú v Polícii prvé kroky vlády?
- Pomôžu aj oni vrátiť Slovensko na cestu právneho štátu?
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Ševčík pre eReport: Do politiky sme všetci išli s jasným cieľom: Zachrániť Slovensko!