eReport.sk
Ivan Korčok, fb/i.k.

Zabudnutý Korčok. Zabudnutá opozícia


Všimli ste si? Z ohlasovaného vstupu Ivana Korčoka do straníckej politiky zatiaľ nie je nič. Bývalý prezidentský kandidát sa namiesto toho rozhodol „živnostníčiť“ – otvoril Diplomatickú akadémiu Ivana Korčoka. Podľa jeho opisu to má byť akási séria letných seminárov.

A treba mu to dopriať. Aspoň si privyrobí, a v pokoji, kým jeho vstup do opozičnej politiky by bol len ďalším prilievaním do ohňa polarizovanej spoločnosti. 

Temné pozadie

Priebeh prezidentskej kampane odhalil pomerne temné pozadie tohto kandidáta. Napríklad priateľské vzťahy s nebohou Madelaine Albrightovou, mäsiarkou Balkánu. A mrazilo z toho, ako ani na celkom priame otázky nebol ochotný odsúdiť priame porušenie medzinárodného práva s krvavými dôsledkami, od Iraku po Gazu. 

Z útržkov jeho vyhýbavých, nervóznych odpovedí bolo jasné, že navonok skromný prejav ktorý mu nadiktovali imidžmejkriskrýva priateľa, alebo skôr sluhu, silných provojnových klík v atlantickom politickom priestore.

A toto poznanie galvanizovalo verejnú mienku. K prezidentským voľbám nakoniec prišli státisíce ľudí oproti tomu, čo predpovedali prieskumy. Ľudí, s ktorými opozícia nerátala a už sa tešila na možné víťazstvo alebo aspoň pomerne tesný výsledok. 

Boli to ľudia znechutení výhľadom na to, ako by hlava Slovenskej republiky podobne ako Zuzana Čaputová chodila do Kyjeva, a aj počas návštev v Bruseli vyjadrovala podporu nekonečnej vojne. A nielen vyjadrovala podporu, ale spolupracovala na krokoch, ktoré by nás postupne čoraz viac mohli do konfliktu zaťahovať. 

Silný odpor

Samotný Ivan Korčok bol zjavne prekvapený z toho, ako silný nakoniec odpor voči nemu bol a zrejme si uvedomuje, že ľudia sú pripravení podobne mu „osladiť“ prípadný pokus o vstup do straníckej politiky. A tak ho radšej odložil.

Pomerne ticho je ale aj stranícka opozícia. Áno, stále dávajú obligátne statusy, stále posielajú do médií vyhlásenia. Ale inak toho vlastne nerobia veľa a robenie revolty nechávajú skôr na médiá, ktoré tradične prskajú, manipulujú. A nadávajú do debilov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marián Kéry zo Smeru-SSD
  2. Šimečka je klamár

Tento relatívny pokoj určite nepotrvá večne a opozícia určite bude tlačená k tomu, aby sa v niektoré okamihy viac zaktivizovala. Ale kým je relatívne ticho, treba si to užiť. Podobne ako Ivan Korčok zárobky z jeho letnej „bokovky“.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zabudnutý Korčok. Zabudnutá opozícia

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne