Juraj Draxler na sociálnej sieti pripomenul výročie celoplošného testovania, ktoré počas pandémie inicioval expremiér Igor Matovič. Kritizuje, že z obdobia pandemického chaosu sa zrejme nikdy nevyvodí zodpovednosť – ani za rozhodnutia, ani za obchodné dohody, ktoré testovanie sprevádzali.
Bývalý minister školstva Juraj Draxler sa v statuse na sociálnej sieti vracia k udalosti, ktorá rozdelila slovenskú spoločnosť – k celoplošnému testovaniu obyvateľstva počas pandémie COVID-19. Výročie tzv. „atómofky“, ako tento krok nazval jeho hlavný iniciátor Igor Matovič, vníma Draxler ako pripomienku nezodpovednosti, chaosu a nevyjasnených okolností.
„Boli sme jediný národ sveta, ktorý vláda nútila, že sa celý musí v určitých intervaloch pretestovať. A teda masovo chodiť na ‘špajchľovanie’,“ napísal Draxler.
V statuse poukazuje na množstvo nezodpovedaných otázok, ktoré sa podľa neho nikdy nevyšetria. Spomína netransparentnosť rozhodovania, ako aj obchodné pozadie celého testovania – od nákupu testovacích sád, cez ich distribúciu, až po udeľovanie licencií mobilným odberovým miestam (MOM).
Táto koalícia to neurobí
Juraj Draxler pripomína potrebu vyvodiť z pandémie poučenie. Verí, že súčasná vláda má príležitosť pristúpiť k minulosti zodpovedne – bez nátlaku a najmä bez opakovania chýb. Na rozdiel od predchádzajúcich vlád už dnes nikoho nenúti masovo sa testovať či podstupovať neoverené opatrenia.
Igor Matovič? „Vysmiaty v telke“
Na záver statusu si Draxler neodpustil ani osobnú poznámku na adresu Igora Matoviča, ktorý podľa neho zo svojej pozície nevyvodil žiadnu sebareflexiu. „A Igor? Ten si vysmiaty chodí do televíznych štúdií. Má sa dobre,“ uzatvára.















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Zabudnuté „špajchľovanie“? Draxler apeluje na pamäť národa aj vlády